Майже за півтора місяця поліція задокументувала понад 400 кримінальних правопорушень, вчинених іноземцями. Зокрема, оперативники викрили та ліквідували чотири організовані злочинні групи. Крім того, поліцейські затримали 30 іноземних громадян, які перебували у розшуку за вчинення кримінальних правопорушень. Про це йшлося сьогодні, 26 квітня, під час наради за участю першого заступника Голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна та першого заступника Голови Державної міграційної служби України Наталії Науменко.
Участь у нараді також взяли начальник Департаменту карного розшуку Сергій Тихонов та заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Нацполіції Ігор Малахов.
За словами першого заступника Голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна, на території держави з 1 березня по 31 травня цього року за дорученням Міністра внутрішніх справ України та наказом Голови Національної поліції України проходять цільові профілактичні заходи з нагляду та контролю за виконанням законодавства у міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант». Зокрема, з 16 березня триває практичний етап заходів.
«З початку практичного етапу операції «Мігрант» поліцейські задокументували 434 кримінальні правопорушення, вчинені іноземцями. Найбільше громадяни іншої країни вчинили крадіжок, грабежів, розбоїв та шахрайств – 166 фактів. Також поліцейські встановили 88 фактів підроблення документів, ще 58 фактів стосувалися сфери незаконного обігу наркотиків», - наголосив В’ячеслав Аброськін.
Крім того, оперативники викрили та ліквідували чотири організовані злочинні групи, до складу яких входили іноземці. Дві таких групи займались торгівлею людьми, дві інших - спеціалізувались на крадіжках.
Також затримано 30 іноземних громадян, які перебували у розшуку за вчинення кримінальних правопорушень.
Ігор Малахов зазначив, що за півтора місяця проведення заходів слідчими підрозділами Нацполіції оголошено підозри по 632 кримінальних провадженнях відносно іноземців. До суду з обвинувальним актом направлено 521 кримінальне провадження.
Водночас до адміністративної відповідальності притягнуто 12,8 тисячі іноземців. Відтак накладено штрафів на майже 2,5 мільйона гривень. Зокрема, 700 тисяч гривень вже стягнуто в дохід держави.
«Нами спільно з Державною міграційною службою впроваджено алгоритм дій щодо взаємодії та максимально ефективного реагування щодо іноземців-порушників. Так, ми надіслали понад три тисячі звернень, із яких половина (1520) вже задоволено: про скорочення терміну перебування, скасування дозволу на імміграцію, скасування посвідок на проживання в Україні, встановлення заборони в’їзду, примусове повернення або видворення з нашої держави», - сказав Ігор Малахов.
Крім того, поліцейські та співробітники ДМС розпочали активну співпрацю щодо протидії злочинам, пов'язаним з торгівлею людьми. Зокрема, недопущення злочинних проявів у наданні послуг із сурогатного материнства та незаконного вивезення дітей за межі країни.
За словами начальника Департаменту карного розшуку Сергія Тихонова, співпраця з Державною міграційною службою – це попередження злочинів, зокрема, загально кримінальної направленості.
«Ми відпрацювали механізми взаємодії та перейшли до системної роботи з колегами з ДМС. Зокрема, це стосується унеможливлення подальшого перебування в нашій державі іноземних громадян, які відбували покарання у місцях позбавлення волі. Так, поліцейські та міграційники з початку заходів примусово повернули або видворили вже 25 таких іноземців», - зазначив Сергій Тихонов.
Він додав, що також активно ведеться робота щодо недопущення перебування на території держави «злодіїв у законі», які намагаються легалізувати своє перебування та отримати статус біженця.
Перший заступник Голови Державної міграційної служби України Наталія Науменко зауважила, що операція «Мігрант» проводиться на постійній основі. Відтак проблемні питання, які виникали під час взаємодії з поліцейськими, вже відпрацьовані.
«Хочу зазначити, що упродовж операції «Мігрант» вже затримано понад 6 тисяч осіб, які порушили міграційне законодавство. Це результати роботи в тому числі і поліцейських, які опрацьовували адміністративні протоколи, матеріали щодо подальшого строку перебування та скасування посвідок на тимчасове проживання. Це робота в режимі 24 на 7», - сказала Наталія Науменко.