• In English
 • Майже п’ять сотень учасників цьогоріч пройшли військово-патріотичний вишкіл «Джура-Прикордонник»
  Львівська ОДА, опубліковано 18 серпня 2018 року о 14:42

  Сьогодні, 18 серпня, у м. Великі Мости на Львівщині відбулася церемонія закриття Всеукраїнського дитячо-юнацького військово-патріотичного вишколу «Джура-Прикордонник». Участь у заході взяли Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, представники Державної прикордонної служби, численні учасники.

  Із вітальним словом до учасників вишколу звернувся Міністр молоді та спорту України.

  «Слава Україні! Цього року це вітання стало статутним у Збройних силах України і ці слова вже офіційно будуть висловлені на параді на честь 27-ї річниці Незалежності України. Колись у 1991-му році багато хто говорив, що наша незалежність "впала" нам у руки, але історія показує, що це не так. І сьогодні ми відстоюємо нашу незалежність, на Сході країни наші побратими роблять все зі зброєю у руках, аби ми жили тут мирним життям. І, на жаль, ми часто забуваємо про ці виклики, живучи тут: або у Львові, або Одесі чи Києві, у Вінниці чи у Харкові, - наголосив Ігор Жданов. - Військовий вишкіл "Джура-Прикордонник" минулого року відбувався у Черкаській області, цьогоріч – у Львівській. Такими заходами ми відроджуємо систему національно-патріотичного виховання. Я бачу ваші очі і вірю, що ви – ті люди, яким небайдужа наша Україна. Пройде декілька років і я впевнений, що частина з вас піде служити у прикордонну службу, тому що ви побачили, який це хліб. Я бажаю вам, щоб ви були розумними, патріотичними, інтелектуальними, любили свою батьківщину, розвивалися, отримували навички і знання, закінчували виші і завжди пам’ятали, що, окрім України, у нас іншої землі немає».

  «Я дякую вам за ваш вибір, за те, що ви є українцями, які пишаються своєю країною і якими пишаємося ми. 5 років поспіль ми доводимо світу, що ми, українці, громадяни країни, яку впродовж багатьох століть намагались знищити і відібрати у нас свідомість. Але ті хлопці і дівчата, які захищають нас, які сьогодні тут з нами, ви, – наша гордість. Для учасників вишколу це був непростий тиждень, але цей час пов’язав вас одним гаслом: «Ми – українці!». Ми – це наша армія, наша віра, наша мова», - наголосила заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

  Опісля Оксана Стоколос-Ворончук вручила подяки голови Львівської облдержадміністрації представникам Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

  Зазначимо, цього року участь у Всеукраїнському дитячо-юнацькому військово-патріотичному вишколі «Джура-Прикордонник» взяли участь більше 450 осіб з прикордонних районів (18 областей) і районів, через які проходить розмежувальна лінія з окупованими і непідконтрольними районами.

  Всеукраїнський вишкіл організовано Міністерством молоді та спорту спільно з Львівською облдержадміністрацією та громадськими об’єднаннями, у погодженні з Адміністрацією Державної прикордонної служби України.