• In English
 • Майже 157 тисячам пацієнтів проведено безоплатно ранню діагностику щодо розвитку раку, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 27 жовтня 2020 року о 13:11

  Договір з НСЗУ на ранню діагностику онкології загалом мають 683 медзаклади, 33 з них приватні. За 6 місяців дії Програми медичних гарантій ці заклади отримали від НСЗУ майже 145 млн грн.

  Трансформація системи охорони здоров’я має покращити доступ українців до якісного лікування і знизити катастрофічні витрати родин на медицину. Це питання особливо актуальне, коли йдеться про діагностику та лікування онкологічних захворювань. Рання діагностика онкозахворювань - одна з пріоритетних послуг у Програмі медичних гарантій. Її визначили такою, щоб у людей була можливість виявляти онкологію на ранніх стадіях і вчасно починати лікування. У пріоритеті - 6 інструментальних досліджень, спрямованих на ранню діагностику найпоширеніших серед населення онкозахворювань.

  Майже 157 тисяч пацієнтів пройшли ранню діагностику онкології з квітня по вересень. З них пройшли мамографію - майже 76,5 тисяч пацієнток, гастроскопію - 51,5 тисяч пацієнтів, колоноскопію - понад 15 тисяч пацієнтів, бронхоскопію - майже 6 тисяч, цистоскопію - понад 4,5 тисяч, а гістероскопію - понад 3 тисяч.

  Для проходження обстеження пацієнт може обрати будь-який медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання таких послуг. Як комунальний, так і приватний.

  При дослідженні для пацієнта є безоплатним діагностична або лікувальна процедура (з анестезією за потреби), гістологічне дослідження взятого матеріалу, а також аналіз та опис результатів дослідження.

  Відповідно до рекомендацій ВООЗ, такі діагностичні дослідження рекомендовані пацієнтам певного віку. Проте, пацієнтам молодшого віку лікар також може призначити такі дослідження і виписати направлення, якщо підозрює новоутворення. У такому разі, пацієнт може пройти дослідження безоплатно у медичних закладах, законтрактованих на пакети з діагностики та хіміотерапевтичного або радіологічного лікування. У ці пакети входить діагностика при підозрі на новоутворення. Або ж таку послугу можна отримати у закладах, які мають договір на амбулаторну допомогу і необхідне обладнання та фахівців.

  Договір з НСЗУ на ранню діагностику онкології мають 683 медзаклади, 33 з них приватні. За 6 місяців дії Програми медичних гарантій ці заклади отримали від НСЗУ майже 145 млн грн.

  У наступному році НСЗУ пропонує залишити ранню діагностику онкозахворювань серед пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Це дозволить виявляти ранній розвиток захворювання та підвищить шанси пацієнтів на успішне лікування.