• In English
 • Майже 200 українських атлетів закликали Францію не допускати росіян на Олімпіаду
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 09 січня 2024 року о 16:36

  Українські спортсмени поширили відкритий лист до президента Франції Емманюеля Макрона, пані мера Парижа Анн Ідальго, Міністра спорту Франції Амелі Удеа-Кастері та до голови Оргкомітету Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 Тоні Естанге. Спортсмени просять заблокувати можливість росіянам, які підтримують війну, брати участь в Олімпійських іграх у Парижі.

  Відкритий лист українських атлетів опубліковано українською, англійською та французькою мовою на сайті Мінмолодьспорту.

  У відкритому листі атлети навели приклади підтримки війни російськими спортсменами, які вже отримали ліцензії на Ігри. Йдеться, зокрема, про тхеквондиста Владислава Ларіна, борців Заурбека Сідакова та Заура Угуєва.

  «Ми наполягаємо не допускати цих спортсменів і анулювати ліцензії в цих видах спорту. Спортсмен, який пропагує війну, спортсмен, який підтримує дії країни-агресора, не має права виборювати ліцензії на Олімпійські ігри», - йдеться у листі.

  Звернення підтримали найтитулованіші українські спортсмени, такі як легкоатлети Ярослава Магучіх, Марина Бех-Романчук, веслувальник Юрій Чебан, фристайліст Олександр Абраменко, дзюдоїст Георгій Зантарая, боксер Олександр Хижняк та інші.

  «Усіма діями росіяни намагаються перетворити Паризьку Олімпіаду на те, що ми спостерігали у 1936 році у Берліні. Свято спорту кремль хоче перетворити на фестиваль російської пропаганди. Треба вголос про це казати. Мовчання вбиває», — підкреслює очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний.

  Міністерство Молоді та спорту України підтримало ініціативу атлетів, які проявили мужню громадянську позицію.

  Під відкритим листом підписались футболісти молодіжної збірної України, які вперше в історії здобули Олімпійські ліцензії. Свої підписи, зокрема, поставили Анатолій Трубін, Георгій Судаков, Михайло Мудрик та Владислав Ванат та інші члени команди. 

  З ініціативою відкритого листа виступили самі атлети. До збору ж підписів доєднались видання Tribuna.com, Base of Ukrainian sports, портал «Великий теніс України» та медійний проект «Watchers».