• In English
 • Майже 200 медиків-добровольців вже підсилили лікарні на постраждалих від підриву Каховської ГЕС територіях
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 20 вересня 2023 року о 15:16

  Триває проект з підтримки спроможності медичних закладів Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей. Внаслідок підриву Каховської ГЕС навантаження на них зросло, тож важливо і надалі забезпечити надання якісної та своєчасної  медичної допомоги для українців.

  Для підсилення лікарень у вищезгаданих областях вже було залучено 196 медиків-добровольців. Найбільше медиків працювали або й досі працюють на Херсонщині – 146 осіб та ще 48 – на Миколаївщині. 

  Найактивніші медики-добровольці, які готові підсилювати колег, – із Волинської, Тернопільської, Полтавської, Закарпатської областей та міста Київ.

  До роботи залучаються, зокрема, такі фахівці: лікар-анестезіолог, лікар-терапевт, лікар-травматолог дитячий, лікар-офтальмолог, лікар-невропатолог, лікар-фтизіатр, лікар-хірург щелепно-лицевий, лікар-нейрохірург, лікар-гематолог, лікар-рентгенолог, лікар-онколог, лікар-гінеколог-онколог, лікар з променевої терапії, лікар невідкладної (екстреної) медичної допомоги, медичні сестри та ін.

  Проект реалізується за підтримки ВООЗ. Наразі до нього вже готові долучитися кількасот медиків, тому орієнтовний графік відряджень вже складений до кінця року. 

  У межах проекту медики, які згодилися підсилити колег на постраждалих територіях, отримують грошову винагороду за кожну добу.

  Долучитися до підсилення медзакладів медики-добровольці можуть у два способи:

  • через керівника лікарні, який подає списки охочих медичних працівників для їх направлення у відрядження;
  • самостійно, зателефонувавши на «гарячу лінію» МОЗ та залишивши заявку на участь за номером телефону: 0-800-60-20-19.

  Керівники медзакладів, які потребували кадрового посилення, залишають схвальні відгуки про роботу колег. А також просять і надалі надавати підтримку в лікарнях у прифронтових та постраждалих від підриву Каховської ГЕС областях. 

  Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, що медики з різних куточків України допомагають колегам на Херсонщині.