• In English
 • Майже 100 дітей транспортовані з Охматдиту до інших медзакладів Києва, ще близько 70 – залишилися на лікуванні
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 09 липня 2024 року о 13:53

  627 дітей перебували в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит», коли в неї влучила російська ракета. Внаслідок обстрілу поранень зазнали восьмеро маленьких пацієнтів, усі вони транспортовані до інших медичних закладів.

  Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко наголосив: “Більшої кількості жертв вдалося уникнути лише завдяки злагодженій роботі усього колективу лікарні й тому, що пацієнтів вчасно перевели до укриття. Вдячний кожному і кожній, хто, ризикуючи собою, рятував найдорожче — наших дітей. Та, евакуюючи малюків, загинула 30-річна лікарка Світлана Лук'янчук. Співчуваю її близьким, колегам і пацієнтам. Це непоправна втрата”.

  Одразу після трагедії була організована операція із переведення пацієнтів до інших медзакладів Києва. Так, 94 дитини були доставлені до міських дитячих клінічних лікарень №1, №2, №4, та №7, Інституту нейрохірургії, Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, Національного інституту раку, Перинатального центру №7, клінік «Денис», «Добробут». Вдячні усім медичним закладам, які прийшли на допомогу своїм колегам у найстрашніші часи. 

  У вцілілих будівлях Охматдиту залишилися на лікуванні 68 пацієнтів. 

  465 дітей, які потребували планового лікування, обстежені, їх тимчасово виписали додому. З їхніми батьками підтримується зв’язок. 

  Нагадаємо, внаслідок ракетної терористичної атаки на лікарню «Охматдит» повного руйнування зазнав корпус токсикології з відділенням хронічних та гострих інтоксикацій (де дітям проводять діаліз) НДСЛ «Охматдит». Загинули двоє людей, понад 50 — зазнали поранень. 

  У старому хірургічному корпусі вибито майже всі вікна, зазнали значних пошкоджень два хірургічні та два соматичні відділення, відділення інтенсивної терапії та операційний блок. У новому, зведеному лише нещодавно, корпусі пошкоджено 12 відділень, з них 8 — хірургічних, 5 — онкологічних, дві реанімації, операційний блок, відділення радіології та променевої терапії. Пошкоджена також частина єдиної в країні онкогематологічної лабораторії.

  Охматдит тимчасово не надає медичні послуги пацієнтам за напрямами «Токсикологія» та «Невідкладна медична допомога». Призупинив роботу і травмпункт.