• In English
 • Маємо активно просувати питання санкцій проти російської атомної галузі, — Прем’єр-міністр на нараді з дипломатами
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 серпня 2023 року о 17:56

  Серед першочергових завдань для українських дипломатів є посилення санкцій проти росії, особливо в галузі атомної енергетики. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з керівниками іноземних дипломатичних установ України, що відбулась у Закарпатській області.

  Захід відбувся під гаслом «Перемога понад усе!» під керівництвом Президента України Володимира Зеленського, за участі першої леді України Олени Зеленської, голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.

  За словами Глави Уряду, у ТОП-5 лідерів, які запровадили найбільше санкцій проти росії, Європейський Союз, Велика Британія, Сполучені Штати, Канада й Швейцарія. 

  «Необхідно активно просувати питання санкцій проти «росатома». На першому етапі — персональні санкції на менеджмент компанії, на другому — санкції на часткові поставки російського ядерного пального й російських технологій», — підкреслив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль додав, що також варто зосередити роботу на впровадженні країнами санкцій проти російської металургії, експорту алмазів, продовженні зниження цінової стелі на газ і нафту, продукти нафтопереробки.

  «І головне: максимальне санкціонування виробників високотехнологічних чіпів, мікросхем, обладнання, яке використовується в російських ракетах, іранських дронах й іншому російському військовому обладнанні», — підкреслив очільник Уряду.

  Прем’єр-міністр висловив переконання, що цю роботу варто продовжувати як у країнах постачальниках такої високотехнологічної продукції, так і в країнах посередниках, які допомагають росії, або російським компаніям отримувати комплектації для виробництва зброї.

  Денис Шмигаль також закликав дипломатів зосередитися на питанні конфіскації заморожених російських активів. 

  «Всі російські активи, які сьогодні заблоковані, мають бути пріоритетом номер один для відновлення України та компенсації завданих збитків. Дуже важливо продовжувати роботу над міжнародним компенсаційним механізмом, над яким працюємо сьогодні всі ми разом із відповідною групою, яку очолює керівник Офісу Президента», — сказав Прем’єр-міністр.

  Очільник Уряду подякував Канаді, яка першою на законодавчому рівні впровадила механізм компенсації, а також Сполученим Штатам, які дозволили передачу Україні доходів від майна, конфіскованого в підсанкційних осіб. Окремо Прем’єр-міністр відзначив Уряд Естонії, який першим серед країн ЄС знайшов юридичне рішення використання російських активів для відбудови України. Він закликав українських дипломатів долучитися до дискусій, які тривають з цього питання на рівні Європейського Союзу.

  Маємо активно просувати питання санкцій проти російської атомної галузі, — Прем’єр-міністр на нараді з дипломатами