• In English
 • Держенергоефективності: Литва допоможе Україні розвивати виробництво теплової енергії з біомаси

  Після підписання Головою Держенергоефективності Ганною Замазєєвою Меморандуму про співпрацю із Литовським енергетичним агентством сторони одразу розпочали предметні переговори із залученням фахівців.

  Представники Держенергоефективності та Посольства Литви в Україні провели експертну зустріч і обговорили напрями співпраці у сфері сталого енергетичного розвитку та збільшення використання альтернативних видів палива.

  Як повідомила Лаура Пушінскайте – аташе з питань енергетики Посольства Литви в Україні, наразі Литовською Центральною агенцією з виконання проектів реалізується проект «Відновлення України: співпраця в енергетичній сфері».

  Литовці готують пропозиції щодо середньо- та довгострокового планування для сприяння відновленню енергосистеми України. Основний фокус уваги – на системі централізованого теплопостачання та можливостях використання потенціалу української біоенергетики.

  Українсько-литовська команда працюватиме над рішеннями щодо використання біомаси для централізованого теплопостачання, у тому числі за технологією високоефективної когенерації. Також планується розробка фінансових інструментів для підтримки залучення приватного сектору та підготовка проектних пропозицій для реалізації в Україні.

  «Україна має значний потенціал для розвитку біоенергетики. Ми цінуємо ініціативність Литви поділитися своїм унікальним досвідом переходу на теплову енергію з біомаси. Для українських громад, які потерпають від енерготерору з боку росії, вкрай важливо мати дієві альтернативи, які дозволять стати менш енергозалежними», - повідомила директор Департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності Олена Ленська.

  Представники Держенергоефективності окреслили стан розвитку біоенергетики, його потенціал та законодавчі ініціативи, щоб стимулювати використання біомаси для генерації енергії. Також команда Агентства розповіла про шляхи підвищення рівня енергоефективності у секторі теплопостачання.

  Учасники зустрічі не обійшли увагою й нові ініціативи України, спрямовані на енергоефективну трансформацію. Зокрема, створений Фонд декарбонізації та запланований запуск Національної платформи декарбонізації.

  «У рамках Фонду ми плануємо низку програм, націлених у тому числі й на підтримку використання альтернативних видів палива», - повідомила директор Департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності Олеся Міщенко.

  За результатами перемовин сторони домовилися співпрацювати у рамках фокус-груп, провести детальний аналіз стану сектору теплопостачання та можливостей переходу на біомасу, а також розглянути потенційні проекти із використанням альтернативних видів палива у громадах.