• In English
 • Литва відправила в Україну 6 вантажівок з енергетичним обладнанням, – зустріч міністрів енергетики Германа Галущенка та Дайнюса Крейвіса
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 листопада 2022 року о 14:53

  Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з Міністром енергетики Литви Дайнюсом Крейвісом. 

  Герман Галущенко поінформував литовського колегу про надзвичайні руйнування, яких зазнала українська енергетична інфраструктура внаслідок масштабних ракетних обстрілів з боку росії. Водночас він наголосив, що українські енергетики працюють цілодобово для відновлення енергопостачання. Так, неймовірними зусиллями ремонтних бригад з усієї України сьогодні вдалося повернути електропостачання Херсона.

  «Зважаючи на значні пошкодження в енергосистемі, наразі енергетики мають критичну потребу у обладнанні та матеріалах», - наголосив Герман Галущенко.

  Дайнюс Крейвіс висловив усебічну підтримку українському народу та наголосив, що Литва допомагатиме Україні й надалі. Так, цими днями з Литви в Україну відправлено 6 вантажівок з 114-ма трансформаторами різної потужності. Всього Литва має намір надати 252 трансформатора.
  Також наразі готується наступний пакет гуманітарної допомоги для енергетики України на суму 2 мільйона євро.

  Герман Галущенко подякував литовським партнерам за оперативну допомогу. 

  «Литва завжди була нам надійним партнером та другом. Ми дуже цінуємо підтримку, яку ви надаєте Україні на всіх рівнях. Я переконаний, що єдність та солідарність допоможуть нам протистояти нашому спільному ворогу і принесуть перемогу над агресором», - наголосив Герман Галущенко.

  З початку війни литовські енергетичні компанії та організації вже надали спеціалізовану підтримку для ремонту і реконструкції українського енергосектору загальною вартістю 3 млн євро.