• In English
 • Лісівники протистоять лісовим пожежам
  Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 02 травня 2018 року о 10:31

  Станом на 27 квітня у лісах вже ліквідовано 98 пожеж на площі 41,3 га.

  Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар повідомив, що заплановано і вже здійснено низку профілактичних протипожежних та обмежувальних заходів.

  «Влаштовано 6 км протипожежних розривів, понад 1,2 тис. км мінералізованих смуг та проведено догляд за ними понад 1,3 тис. км. Перекрито 6,3 тис. позапланових доріг, виставлено 5,2 тис. наглядної агітації», - зазначив Володимир Бондар.

  Також він повідомив, що проведено понад одну тисячу рейдів та притягнуто до адміністративної відповідальності 32 правопорушники на суму 5 тисяч гривень.

  Окрім того, заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на те, що гасінням лісових пожеж займаються працівники державних лісогосподарських підприємств із залученням працівників ДСНС.

  За його словами, на сьогодні зношеність протипожежної техніки є значною (70%  має вік понад 40 років, це в основному пожежні автомобілі на шасі ГАЗ-66 та ЗіЛ-131).

  «Питання оновлення протипожежної техніки, обладнання та інвентарю стоїть дуже гостро», - наголосив Володимир Бондар.

  Він також повідомив, що у минулому році лісогосподарськими підприємствами за власні кошти було закуплено лише 3 пожежних автомобілі, 18 пожежних модулі, 8 веж, 14 – ТСС, 42 мотопомпи, 506 РЛО, 7 тракторів, 5 квадрокоптерів, 12 тис. пог. м. пожежних рукавів.