• In English
 • Лілія Гриневич розповіла на Конференції в Парижі про освітні зміни в Україні
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 24 травня 2018 року о 18:05

  Попри виклики, Україна модернізує систему освіти на всіх рівнях. Після Революції Гідності наша країна зробила величезну законодавчу роботу. Три системні закони були прийняті протягом 2014-2017 рр. – Закон «Про вищу освіту», Закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» і рамковий Закон «Про освіту». Про це Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла 48 профільним міністрам європейських країн на Конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти в Парижі сьогодні, 24 травня 2018 року.

  «З того часу ми працюємо над реалізацією цих всеосяжних законів одночасно. Академічна свобода та автономія закладів є основою пропонованих реформ. Однак я визнаю – припущення про готовність університетів до цієї автономії виявилося дуже складним у реалізації. Нерідко університети не готові до відповідальності за якість вищої освіти, яку вони надають. Зміна свідомості з авторитарної культури зобов'язання до культури відповідальності та проактивності потребує злагоджених зусиль усіх учасників процесу. На жаль, такі речі не відбуваються за одну ніч. Я знаю, що свого часу ваші країни також відповідали на подібні виклики, коли впроваджували системні зміни», – зазначила Лілія Гриневич.

  Міністр підкреслила, що головна мета України в сфері вищої освіти – створити якісні внутрішні та зовнішню системи забезпечення якості вищої освіти.

  «Але окрім цього ми також мусимо відповідати на виклики, чужі для мирних країн. Йдеться про анексію Криму та військову агресію Російської Федерації на сході України в 2014 році. Понад 1,5 мільйона тимчасово переміщених осіб всередині країни. Україні довелося перемістити 18 університетів на територію, контрольовану державою. 18 університетів мали бути перенесені в інші міста зі співробітниками та студентами. Попри проблеми, ці університети стали центрами суспільної єдності. Для нас ця ситуація ще раз підкреслила величезну громадянську роль університетів. У зв'язку з цим хочу подякувати Європейському Союзу та державам-членам, які підтримують переміщені університети в Україні», – повідомила Лілія Гриневич.

  Завершуючи виступ, вона дала зобов'язання, що Україна зробить необхідні кроки для  прискорення впровадження Болонських принципів в Україні.

  Нагадуємо, що МОН хоче спростити використання прекурсорів вченими та освітянами.