• In English
 • Ліки за програмою реімбурсації можна отримати у понад 8 400 аптеках, - НСЗУ
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 12 січня 2021 року о 13:34

  З початку 2021 року лікарі виписали понад 145 тис. е-рецептів на “Доступні ліки”. 85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки. 

  З початку 2021 року договір з Національною службою здоров’я України на відпуск препаратів за Державною програмою реімбурсації “Доступні ліки” мають 987 юридичних осіб. У рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою лікарські препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та ревматичних хвороб можна отримати у 8 411 аптеках і аптечних пунктах по всій країні.

  НСЗУ продовжує укладати договори з аптеками. Ті аптечні заклади, що не увійшли до програми в 2021 році, мають можливість укласти новий договір з НСЗУ та відпускати ліки за програмою реімбурсації.

  Якщо найближча аптека з початку 2021 року не відпускає “Доступних ліків”, з електронним рецептом можна звернутись до іншої аптеки, яка має договір з НСЗУ. Незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт.

  На сьогодні залишається чинним Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що містить 264 позиції:

  • 200 препаратів передбачено для лікування серцево-судинних захворювань;
  • 48 – для лікування діабету ІІ типу;
  • 15 – від бронхіальної астми;
  • 1 – для лікування ревматичних хвороб.

  У переліку 85 лікарських засобів, які є повністю безоплатними для пацієнтів:

  • 62 препарати - для лікування серцево-судинних захворювань;
  • 17 - для лікування діабету ІІ типу;
  • 6 - для лікування бронхіальної астми.

  З початку цього року лікарі виписали понад 145 тис електронних рецептів на “Доступні ліки”. 85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки.

  Рецепт на “Доступні ліки” - електронний, і виписує його лікар первинки, з яким у пацієнта укладена декларація. Щоб отримати ліки за цією програмою, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначено міжнародну непатентовану назву препарату – діючу речовину. На телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері. У вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме номер рецепту та код підтвердження. Далі - прийти до аптеки, яка бере участь у програмі і підписала договір з НСЗУ, назвати номер рецепту фармацевту та обрати потрібні ліки.

  Перелік аптек, який щодня оновлюється, є на сайті НСЗУ. Також дізнатися, де розташована найближча аптека з “Доступними ліками”, можна дізнатися, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.