За шість місяців від запуску до програми «Національний кешбек» долучилося понад 1 700 виробників. Найактивніше в програмі реєструються виробники Києва, Дніпропетровщини та Харківщини. Попри складні умови, Харківщина посідає третє місце за кількістю зареєстрованих у програмі виробників, що демонструє стійкість і прагнення місцевого бізнесу працювати та підтримувати економіку.
У десятці найактивніших за кількістю виробників:
«Програма «Національний кешбек» створює додаткові можливості для українських виробників. Понад 5 мільйонів користувачів, які долучилися до програми, обирають українські товари. Компенсація 10% вартості, яку надає держава, робить українську продукцію конкурентнішою, а самі виробники отримують підвищення впізнаваності бренду та додатковий попит на їх продукцію», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Зареєстровані в програмі виробники пропонують широку номенклатуру споживчих товарів:
Загалом кешбек доступний на 365 тис. споживчих товарів українського виробництва.
До програми може долучитися будь-який виробник споживчих товарів, окрім підакцизних. Основна вимога — виробничі потужності мають бути розташовані на території України, а товар повинен мати унікальний штрихкод.
Програма працює виключно з продавцями на загальній системі оподаткування, що дозволяє спрямовувати кошти в найбільш легальний сегмент економіки. Це забезпечує більший обсяг податкових надходжень до бюджету країни.
Інформація про те, як бізнесу та споживачам долучитися до програми, — на сайті.
Довідково
«Національний кешбек» — це програма підтримки громадян, ініційована Президентом України Володимиром Зеленським. Кешбек 10% надається за умови купівлі товарів українського виробництва, зареєстрованих у програмі. Максимальна сума кешбеку — 3 тис. грн на місяць.
Кошти можна витратити на послуги, благодійність, донати ЗСУ, військові облігації, українські книжки та ліки, зареєстровані в програмі.
Програма «Національний кешбек» реалізується Міністерством економіки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком, Кабінетом Міністрів України, Державною податковою службою та іншими партнерами. Технологічну підтримку забезпечує міжнародна платіжна система Mastercard, а операційним партнером є Visa.