• In English
 • Кризовий сценарій із забезпеченням водоканалів рідким хлором усунутий, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 25 липня 2018 року о 14:40

  На сьогодні ситуація із забезпеченням водоканалів рідким хлором контрольована. Можливий кризовий сценарій усунуто. В Україні вже кілька водоканалів знезаражують воду за допомогою румунського хлору. В майбутньому буде ще поставка хлору з Узбекистану. ПAT «Дніпроазот» відновив роботу хлорної групи цехів. Першу цистерну із реагентом отримав Харків. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час селекторної наради щодо підготовки до нового опалювального сезону.

  Він підкреслив, що зупинка роботи «Дніпроазоту» є «запланованим сценарієм», тому в майбутньому з підприємством «доведеться розбиратися». «Разом з тим, наголошую, що система критичної інфраструктури не може залежати від одного підприємства — це величезні ризики», — зазначив Геннадій Зубко.

  Також він наголосив, що нещодавня ситуація з хлором демонструє неналежне виконання своїх обов’язків місцевою владою, особливо в умовах фінансової децентралізації, коли коштів на місцях достатньо: «Я – «за» децентралізацію! Але я – «за» ефективне управління в умовах децентралізації, і за дисциплінарну революцію, і за виконання владою на місцях своїх обов’язків в умовах децентралізації».

  Геннадій Зубко доручив головам облдержадміністрацій негайно вивчити питання готовності до локалізації подібних техногенних збоїв. Держпродспоживслужба разом з фахівцями водоканалів має постійно здійснювати перевірку проб води та додатково контролювати якість.

  «Відпустки — це добре! Але вони недоречні, коли виникають критичні ситуації, і громади, які довірили відповідальність за системи критичної інфраструктури керівникам, не почувають себе захищеними! А через перебої з хлором виникла дуже серйозна загроза безпеці та здоров’ю громадян, у першу чергу здоров’ю дітей», — наголосив Віце-прем’єр-міністр.