• In English
 • Кожен, хто винен в злочинах проти дитинства, буде покараний, - Юлія Свириденко про нові санкції, запроваджені Указом Президента
  Міністерство економіки України, опубліковано 27 лютого 2023 року о 10:11

  Президент України Володимир Зеленський ввів у дію низку рішень РНБОУ щодо запровадження санкцій проти  представників держави-агресора. 
  Попередньо відповідні пропозиції санкцій розглянула та рекомендувала до розгляду РНБОУ Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економіки України Юлії Свириденко.
  Так, запроваджено санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до примусового переміщення, викрадення та вивезення українських дітей до держави-агресора, передачу на усиновлення українських дітей у сім’ї російських громадян. 
  «Переконана, майбутній суд в Гаазі, що виноситиме вирок представникам країни-агресора, приділить особливу увагу злочинам проти українських дітей. 461 дитина загинула. 927 – поранені. Біля 14 тисяч – примусово депортовані. Це лише офіційно підтверджена та верифікована інформація, яку мають українські правоохоронні органи станом на сьогодні. Кожен, хто винен в злочинах проти дитинства – безвідносно, військових чи цивільних, – буде покараний», - зазначила Юлія Свириденко.
  До цього санкційного списку потрапили 116 фізичних та юридичних осіб. Зокрема, керівники регіонів, до яких переважно спрямовуються насильно вивезені громадяни України та їхні діти: голова уряду Республіки Якутія (Саха) Андрій Тарасенко, Міністр уряду Московської області В’ячеслав Духін, перший віце-губернатор Приморського краю Віра Щербина і т. д. А також представники т. зв. «оперативного штабу» створеного відповідно до розпорядження губернатора Ростовської області з метою проведення примусової «евакуації» громадян України на територію Ростовської області. Під санкції потрапили директор Департаменту державної політики у сфері захисту прав дітей міністерства освіти російської федерації Лариса Фальковська, уповноважені з прав дитини в низці регіонів рф, безпосередньо причетні до порушення прав українських дітей. Та т. зв. «благодійні організації», що беруть активну участь в організації депортації українців.
  Окрім того, Указом Президента введено в дію санкції проти чотирьох представників російської федерації в Міжнародному олімпійському комітеті – президента Олімпійського комітету рф, члена Міжнародного олімпійського комітету Віталія Смірнова, плавця, кавалера та почесного члену Міжнародного олімпійського комітету Олександра Попова, президента Федерації тенісу росії, «персонального тренера Єльцина» та члена МОК Шаміля Тарпіщєва, легкоатлетки, офіцера збройних сил рф та члена МОК Олени Ісинбаєвої. 
  «Абсолютно очевидно: спорт та тероризм – поняття несумісні. Саме тому Президент України Володимир Зеленський ініціював дипломатичний марафон, метою якого є недопуск представників держави-терориста до участі в Олімпійських іграх та інших міжнародних змаганнях. В цьому питанні нас підтримали вже 35 країн, а Європарламент у своїй резолюції підкреслив, що застеріг МОК від рішення, яке дозволить кремлю використовувати Олімпійський рух для своєї пропаганди. 
  Запроваджуючи санкції проти представників рф, які просувають в МОК наративи кремля, які повністю підтримують режим путіна, ми даємо чіткий сигнал, що Україна рішуче налаштована продовжити боротьбу за недопуск російських спортсменів до Олімпіади і що в цій боротьбі ми також переможемо», - зазначила Юлія Свириденко.
  Також Указом Президента Володимира Зеленського запроваджено санкції проти 164 фізичних та 85 юридичних осіб, пов’язаних із засновником «ПВК Вагнера» Євгеном Пригожиним. 
  «Спільно з нашими партнерами посилюємо та синхронізуємо санкційний тиск на державу-агресора. Україна ще минулого року запровадила санкції щодо засновника «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина, його близьких, деяких осіб з оточення. Нещодавно додаткові санкції проти Пригожина та пов’язаних з ним осіб ухвалили Сполучені Штати та Європейський Союз. Ланцюжки, на яких тримається бізнес-імперія Пригожина, постачання зброї ПВК, мають бути зруйновані», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України, голова МРГ Юлія Свириденко.
  Нагадаємо, санкції щодо Євгена Пригожина, його сина, дружини та матері були введені в дію Указом Президента України  № 726/2022 19 жовтня 2022 року.