• In English
 • Кожен керівник лікарні має дбати, щоб пацієнти отримували безоплатну та якісну медичну допомогу, – Сергій Дубров
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 26 липня 2023 року о 15:52

  Керівники медичних закладів мають стежити за тим, щоб пацієнтам виписувались препарати з доказовою ефективністю, тобто ті, що зареєстровані у Національному переліку ліків. Такі ліки пацієнти отримують безоплатно. Про це перший заступник Міністра охорони здоров'я України Сергій Дубров наголосив у ході робочої поїздки до медичних закладів Чернігівщини. 

  «Варто зазначити, що досить часто призначаються препарати без належної доказової бази. Відповідно, ці препарати пацієнти купують за власні кошти. Що стосується препаратів, які включені до Нацпереліку, тобто ті, що довели свою ефективність, – вони закуповуються коштом лікувального закладу. Наголошую, що госпіталізовані пацієнти повинні отримувати безоплатно препарати для лікування протягом всього курсу лікування», – наголосив Сергій Дубров.

  Загалом до програми «Доступні ліки» наразі включено 486 препаратів: 231 препарат – для лікування серцево-судинних захворювань, 29 препаратів – для профілактики інсультів та інфарктів, 53 торгові назви препаратів – у разі діабету ІІ типу, 45 інсулінів та 4 торгові назви препарату, що застосовується за  нецукрового діабету, 32 торгові назви препаратів – у разі хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів та 64 препарати, які призначаються у випадку розладів психіки та поведінки, а також епілепсії, 6 торгових назв препаратів – у разі хвороби Паркінсона, 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів.

  У ході робочої поїздки перший заступник Міністра відвідав ряд медичних закладів, серед яких і Ніжинська міська лікарня. Нещодавно медзаклад було обʼєднано з районною лікарнею. Таке обʼєднання відбулося з метою створення єдиного медичного містечка для покращення надання медичних послуг. Наразі в обʼєднаному медзакладі вже відремонтовано приймальне відділення. Також лікарня активно забезпечується дороговартісним обладнанням. Торік тут було встановлено новий комп’ютерний томограф, придбаний Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоровʼя. За час роботи на КТ виконано вже більше ніж 3500 досліджень. Нині медзаклад готує приміщення для встановлення найближчим часом магнітного-резонансного томографа та ангіографа.

  Окремо Сергій Дубров відзначив високий рівень оснащення та роботи Ніжинського пологового будинку. Попри часткову окупацію Чернігівської області на початку повномасштабної війни медзаклад продовжив свою роботу. За минулий рік тут було прийнято близько 700 пологів, а з початку 2023 року – 321. 

  Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що на Чернігівщині відновлено 6 амбулаторій та 4 ФАП, які були пошкоджені росіянами.