• In English
 • Костянтин Гура презентував для ОТГ інструменти фінансування «зелених» проектів

  «Якісне фінансування проектів є запорукою заможної громади» - тема вебінару, ініційованого Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Мінрегіону, Держенергоефективності та GIZ.

  «Український ринок «зеленого» фінансування величезний і оцінюється експертами IFC у понад 70 млрд доларів США до 2030 року. Ці кошти можуть і мають надійти в економіку України, кожної громади, а це вже робочі місця і поповнення бюджету. Таким чином, ми інвестуємо в нашу енергетичну безпеку, в енергетичну незалежність», - пояснив важливість капіталовкладень в енергоефективність та «зелену» енергетику т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  Сьогодні на ринку є чимало інструментів: «зелені» гранти, зелені облігації, «теплі кредити», державні програми та фонди, банківські програми тощо.

  «Ми також розробили п’ятирічну програму, яка передбачає «теплі кредити» для населення, але, крім цього, й розширення заходів підтримки на інші сектори: бюджетну сферу, транспорт, біоенергетику. Планується компенсація частини відсотків або тіла кредитів залежно від заходу», - повідомив Костянтин Гура.

  «Ми розраховуємо на те, що Уряд підтримає цю програму і її буде профінансовано. Чому це важливо? Тому що подібні програми мають суттєвий мультиплікативний ефект на економіку. До прикладу, лише за програмою «теплих кредитів» кожна гривня з бюджету генерує додатково 2,7 грн інвестицій. Це не проїдання бюджету, а розвиток економіки», - пояснив Костянтин Гура.

  Окрім цього, Держенергоефективності разом з партнерами працює над запуском ринку зелених облігацій. З 1 липня 2021 року вступає в дію розроблений за участю Агентства відповідний закон, готується підзаконна база.

  «Паралельно ми шукаємо міста-партнери для роботи над випуском зелених облігацій. Сьогодні важливо надати експертну та консультативну підтримку емітентам, у тому числі муніципалітетам у підготовці якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів та розглянути можливість реалізації декількох пілотних проектів з випуску зелених облігацій», - пояснив начальник Управління інструментів стимулювання Держенергоефективності Андрій Фролов.

  Про інші існуючі механізми та програми підтримки «зелених» проектів розповіли громадам представники Мінрегіону, ЄІБ, GIZ, Укргазбанку, експертної мережі PFAN.