• In English
 • Кораблі ВМС ЗС України та Турецької Республіки провели спільне тренування
  Міністерство оборони України, опубліковано 03 квітня 2018 року о 17:56

  У північно-західній частині Чорного моря Військово-Морські Сили ЗС України та Турецької Республіки провели спільне тренування типу PASSEX. Основною метою заходу було відпрацювання взаємодії у складі багатонаціональних тактичних з’єднань та спільних дій у групі надводних кораблів відповідно до стандартів НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів.

  До тренування від української сторони було залучено фрегат «Гетьман Сагайдачний» і гелікоптер Ка-27пр, а від турецької – корвет TCG «Buyukada» (F-152) та фрегат TCG «Salihreis» (F-246). Захід проходив у декілька етапів, у ході яких було відпрацьовано тактичне маневрування, навчання зі зв’язку та протиповітряної оборони. Крім того, гелікоптер Ка-27пр здійснив понад 20 посадок на палубу фрегата «Гетьман Сагайдачний».

  Довідково 

  30 березня до порту Одеса з візитом у рамках навчань ВМС Турецької Республіки «Морська зірка-2018» зайшли кораблі «Salihreis» та «Buyukada». Під час заходу було проведено протокольну зустріч командира походу, командирів кораблів та військового аташе Турецької Республіки з делегацією Військово-Морських Сил ЗС України. Представники двох флотів подякували один одному за багаторічну плідну співпрацю та обговорили перспективні напрямки співробітництва між військово-морськими силами.