• In English
 • На контрольно-пропускних пунктах «Чонгар» та «Каланчак» вже найближчим часом будуть створені комфортні умови для громадян та водіїв
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 жовтня 2019 року о 16:53

  Будівництво тимчасових споруд на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак», про яке говорили два роки підряд, нарешті розпочато і буде завершено раніше запланованого терміну. У листопаді об’єкти мають бути готові. Наразі добудовується режимна та сервісна зони.

  Саме сервісна зона включатиме в себе центр надання адмінпослуг, автостанцію і, головне, будівлю для відпочинку водіїв.

  Варто зауважити, що ми не відновлюємо жодного сполучення з тимчасово окупованим Кримом. Рейси з автостанції в сервісній зоні на окуповані території не здійснюватимуться. Йдеться про те, що з автостанції легальні перевізники доставлятимуть пасажирів виключно на підконтрольні Україні території.

  Але у водіїв буде можливість відпочити, як цього вимагають правила перевезень, а у громадян комфортні умови перебування.

  Про це сьогодні заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій, який перебуває з робочою поїздкою в регіоні.

  Завершення будівництва раніше запланованого стало можливим після того, як у вересні 2019 року Президент України передав функцію замовника цього об’єкта Укрзалізниці. Більше того, після перегляду бюджету, а саме цінових позицій, за якими були виявлені ознаки фіктивності, економія коштів по об’єкту складе на рівні 30-35%.

  Довідково

  Укрзалізниця наприкінці вересня 2019 року розпочала підготовчі роботи на двох контрольних пунктах в’їзду/виїзду і вже виконала низку організаційних заходів: доставила будівельну техніку, засоби механізації, персонал, облаштувала будівельний майданчик, перенесла споруди, обладнання та мережі, які використовувалися військовослужбовцями державної прикордонної служби та митної служби, за територію будівельного майданчика. Режим роботи контрольних пунктів в’їзду/виїзду цілодобовий.

  На контрольному пункті «Каланчак» вже здійснено монтаж фундаментів адміністративно-службової будівлі, будівель паспортного та митного контролю і поглибленого огляду транспортних засобів, виконано вертикальну гідроізоляцію фундаментів.

  Продовжуються роботи з планування будівельного майданчика. На контрольному пункті «Чонгар» влаштовано монолітні фундаменти (плити) будівлі паспортного та митного контролю, котловани та щебеневу основу під фундаменти будівлі поглибленого огляду автотранспорту, навісів, вольєру для службових собак.

  Об’єкти будуватимуться із врахуванням потреб маломобільних груп населення та людей з інвалідністю – передбачаються заходи зі створення безбар’єрного середовища (обладнання будівлі пандусами, огородженнями та спеціальним покриттям у визначених нормами місцях). Територія КПВВ огороджується.

  Кожний контрольний пункт зводитимуть у дві черги: облаштування режимної та сервісної зон. У ході першої черги будівництва режимна зона матиме смуги в’їзду/виїзду, адміністративно-службову будівлю, яка поділена на три зони приміщень – для ДПСУ, ДФС та СБУ, дві будівлі поглибленого огляду транспортних засобів, приміщення КПП із двома навісами, дві будівлі прикордонного контролю ДФС, паспортного та митного контролів з навісами, санвузли.

  Будівництво другої черги – облаштування сервісної зони включає в себе центр надання адмінпослуг, автостанцію, будівлю для відпочинку водіїв. Для життєзабезпечення КПВВ облаштовуватимуться інженерні мережі (водо-, електропостачання, освітлення, водовідведення, каналізація, опалення, зв'язок, телекомунікаційні системи, телебачення, інтернет, охоронна та пожежна сигналізації, відеоспостереження тощо). Будуть обладнані автоматизована дизельна електростанція (резервний дизель-генератор) та артезіанська свердловина. На всій території здійснюватимуться заходи із благоустрою та озеленення. АТ «Укрзалізниця» тісно співпрацює з місцевими органами влади у вирішені організаційних та виробничих питань, що пов’язані із будівництвом об’єктів.

  На контрольно-пропускних пунктах «Чонгар» та «Каланчак» вже найближчим часом будуть створені комфортні умови для громадян та водіїв На контрольно-пропускних пунктах «Чонгар» та «Каланчак» вже найближчим часом будуть створені комфортні умови для громадян та водіїв На контрольно-пропускних пунктах «Чонгар» та «Каланчак» вже найближчим часом будуть створені комфортні умови для громадян та водіїв На контрольно-пропускних пунктах «Чонгар» та «Каланчак» вже найближчим часом будуть створені комфортні умови для громадян та водіїв