• In English
 • Конкурс на Меморіал Героїв Небесної Сотні був проведений за найвищими європейськими стандартами, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 21 лютого 2018 року о 18:52

  Сьогодні, 21 лютого в ІА «Укрінформ» відбувся брифінг, присвячений  підведенню підсумків Стадії І Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ)».

  Міністр культури України Євген Нищук  відзначив високий якісний рівень організації проведення  конкурсного процесу, до участі в якому долучились авторитетні міжнародні та українські фахівці зі значним досвідом реалізації меморіальних та музейних проектів.

  «Значущість цього проекту  та вимоги суспільства  до цієї теми надзвичайно важливі і чутливі. Саме тому члени журі весь час перебували у контакті із громадськістю  та  членами родин Героїв Небесної Сотні,  людей, які дуже живо та емоційно сприймають  кожний момент реалізації проекту. Враховуючи рівень відповідальності, журі надзвичайно прискіпливо,  з різних фахових аспектів розглядали кожен проект. Команда Бенжаміна Хоссбаха у  поєднані з українськими  фахівцями  створила фантастичну ко-продукцію якісного відбору проектів. Це перша в Україні практика проведення подібного конкурсного відбору такої якості і такого масштабу, яку в подальшому треба взяти за взірець», - наголосив Євген Нищук.

  Він також представив присутніх в залі переможців конкурсу в номінації «Меморіал Героїв Небесної Сотні», авторський колектив архітектурного бюро MIstudio - Ірину Волинець (Львів / Україна) та Марію Процик (Ротердам / Нідерланди), які  тільки напередодні були визначені журі. .

  «Ми вже можемо розпочати роботу над реалізацією проекту і тих деталей та нюансів, які висловлювали в своїх побажаннях   і громадськість,  і фахівці», - додав Міністр культури.

  На думку Бенжаміна Хоссбаха [phase eins]. (Німеччина),  для кожного з членів журі робота над цим конкурсом стала значним, вагомим досвідом, адже цей процес об’єднав різнохарактерних спеціалістів в різних  фахових сфера діяльності, які в процесі спільної роботи над проектом знайшли порозуміння  і дійшли до спільної думки.

  «Перший і найпотужніший виклик для членів журі  – безкінечні емоції. В цьому випадку було дуже важко зберегти баланс між власними емоціями та професійними знаннями, здорове об’єктивне ставлення до процесів, які відбувалися і при цьому передати всю ту глибину, широту і розмаїття емоцій, з якими стикнулась ціла країна», - розповів Бенжамін Хоссбах.

  «Результат  перевершив мої очікування»,- сказав Генеральний директор «Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності» Ігор Пошивайло, - «насправді,  задум цього проекту  зародився  ще в 2014 році. Процес тривав достатньо довго, але результат мене тішить. Весь цей процес особливий для мене відкритістю та репрезентативністю. Були почутті думки кожного - і родин наших Героїв, і експертів та фахівців, і громадськості».

  Член журі, головний архітектор міста Києва Олександр Свистунов переконаний, що цей проект відображає усі  фахові аспекти відбору, у тому числі і простір розташування Меморіалу, який  гармонійно поєднується з історичною частиною столиці зі своїми особливостями: будівлями, характером рельєфу, історією.

  «Вся процедура відбору проекту для нас була потужним уроком - як в демократичній формі мають проходити подібні конкурси. Ми сьогодні створюємо середовище пам’яті, історії і майбутнього, закладаємо велику перспективу розуміння. Це своєрідне відображення сьогодення, яким є наше суспільство, і, одночасно, велика відповідальність», - додав він.