• In English
 • Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Тернопільської міської територіальної громади прийнято
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 02 червня 2021 року о 13:49

  На засіданні чергової сесії Тернопільської міської ради депутати схвалили і затвердили Концепцію розвитку цифрових компетентностей жителів Тернопільської міської територіальної громади. Концепція передбачає аналіз стану цифрової грамотності, здійснення заходів щодо розвитку цифрових компетентностей населення громади, впровадження відповідних стимулів для цифровізації суспільної сфери, усвідомлення наявних викликів, набуття жителями громади цифрових компетентностей, стимулювання використання та споживання цифрових технологій та електронних послуг.

  Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан вітає рішення місцевої влади та закликає інші області України долучатися і започатковувати регіональні програми розвитку цифрових компетентностей.

  «Ми очікуємо, що органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади, освітні установи, громадські організації, професійні спільноти теж долучаться до підвищення цифрової грамотності українців», — заявила Валерія Іонан.

  Мета Концепції — більш зрозуміле, безпечне та доступне для кожного жителя громади використання державних та міських електронних сервісів, сприяння в ефективному управлінні громадою, особистий розвиток жителів громади у цифровому суспільстві.

  Очікувані результати розвитку цифрових компетентностей жителів громади:

  • досягнення 100% цифрової грамотності населення за 5 років;
  • розвинута міська інтегрована система цифрової освіти; функціонування центрів доступу до цифрової освіти; ефективний безкоштовний курс з цифрової грамотності базового рівня; функціонування програми «Цифрові лабораторії» у закладах середньої та професійно-технічної освіти;
  • взаємодія з усіма великими та середніми підприємствами громади з питань підвищення рівня цифрової грамотності працівників та громадськості;
  • єдина уніфікована електронна інструкція з використання міських сервісів;
  • розвинута мережа смарт-бібліотек; розроблений лендинг цифрової освіти у громаді; карта доступності цифрової освіти;
  • відкрита «гаряча лінія» для отримання відповіді на запитання щодо наявності та використання можливостей з підвищення рівня цифрових компетентностей в межах міської концепції;
  • збільшення споживання е-послуг;
  • підвищений індекс використання державних, муніципальних та приватних електронних сервісів;
  • втілення в життєдіяльність жителів громади принципу «освіта протягом життя» шляхом використання технології онлайн-навчання із застосуванням цифрових освітніх ресурсів та інші.

  Для досягнення цілей Концепції сформований план заходів Тернопільської міської ради на 2021-2025 роки, де вказані чіткі строки та відповідальні за виконання.

  Нагадаємо, у березні 2021 року Кабінет Міністрів схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей для громадян України до 2025 року. Після цього органи влади на місцевому та регіональному рівнях розробляють власні Концепції та плани дій, спрямовані на розвиток цифрових компетентностей мешканців населених пунктів.