• In English
 • Комісія при Мінрегіоні погодила проекти всіх областей, які будуть реалізовуватися за рахунок ДФРР у 2021 році
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 05 березня 2021 року о 16:00

  Під головуванням Олексія Чернишова, Міністра розвитку громад та територій, 4 березня відбулось друге засідання Комісії з відбору проектів, що можуть реалізовуватися коштом Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.

  У засіданні взяли участь народні депутати України – представники Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, що представляють 6 парламентських фракцій і депутатських груп, які є членами Комісії. Також на засіданні Комісії були присутні представники регіонів, зокрема голови та заступники голів обласних державних адміністрацій.

  Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив: «Мінрегіон максимально ефективно виконує надважливу програму реалізації проектів коштом Державного фонду регіонального розвитку. Адже це наша головна мета. Немає жодних затримок з боку Міністерства. Переходимо до наступного етапу – реалізації відібраних проектів».

  18 лютого 2021 року відбулось перше засідання ДФРР. Було затверджено проекти 19 областей та м. Київ. 4 березня 2021 року Комісія затвердила решту проектів регіонів (Львівська, Житомирська, Хмельницька, Черкаська та Одеська області, а також окремі проекти на повний обсяг фінансування по Дніпропетровській, Чернігівській та Тернопільській областях). Усі регіони мають сформовані та затверджені комплексні проекти, що передбачають будівництво та реконструкцію важливої соціальної інфраструктури у регіонах, щоб громадяни отримували якісні та доступні послуги, а також економічний розвиток регіонів.

  Рекомендовано включити до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України щодо фінансування у 2021 році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку 221 проект з обсягом фінансування 3365,7 млн гривень. На другому засіданні розглянуто та рекомендовано для включення до проекту розпорядження Уряду ще 60 проектів з обсягом фінансування 884 млн гривень.

  Отже, за результатами двох комісії буде розподілено 4249,7 млн гривень Державного фонду регіонального розвитку для фінансування майже трьох сотень проектів. Комісія погодила всі проекти регіонального розвитку, до яких не було зауважень, та рекомендувала включити їх до проекту розпорядження КМУ щодо затвердження проектів, що фінансуватимуться у 2021 році коштом ДФРР.

  Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» Мінрегіону передбачено видатки Державного фонду регіонального розвитку в обсязі 4,5 млрд гривень. Відповідно до вимог Порядку використання коштів ДФРР всі проекти, що фінансуються коштом цієї програми, відбираються регіонами на конкурсних засадах та формуються відповідно до рейтингових списків у межах технічних завдань, відповідно до яких проводили конкурс.