• In English
 • Комісія ТЕБ та НС розглянула питання життєдіяльності Харкова та Харківської області
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 квітня 2024 року о 18:05

  30 квітня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України ― Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова. На порядку денному - вирішення проблемних питань, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності м. Харкова та Харківської області.

  “Питання підвищення ефективності діяльності органів влади та готовності до протидії існуючим загрозам є дуже важливим та актуальним для життєдіяльності населення країни”, - наголосив Олександр Кубраков.

  Участь у засіданні взяли голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, Харківський міський голова Ігор Терехов, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко, перший заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василь Шкураков.

  Розгляд даного питання зумовлений необхідністю як відновлення систем теплопостачання, об’єктів енергопостачання, медичних закладів після ракетних атак російської федерації, так і налагодження належних умов проживання в місті та області.

  Так після масованих обстрілів енергетичних об`єктів у Харківській області в березні-квітні пошкоджено, або знищено ряд об’єктів генерації, мереж та обладнання.

  Учасники Комісії обговорили потреби в необхідному обладнанні (модульних котелень, когенераційних установок, генераторів) для забезпечення безперебійного постачання електроенергії, води, доступу до медичних послуг, фінансування якого здійснюватиметься як за рахунок бюджетних коштів, так і допомоги донорів.

  Окремо Міністр охорони здоров'я акцентував, що медичні заклади повинні мати як додаткове резервне електрообладнання, генератори, так і безперебійне водопостачання. Для цього слід дослідити питання забезпечення лікарень свердловинами.

  Окрема увага була приділена не лише відновленню, але й захисту об'єктів критичної інфраструктури. Учасники засідання погодились, що це важливий напрямок роботи, який потребує залучення фінансування, в тому числі від партнерів.

  Заслухавши усі доповіді та враховуючи воєнний стан, Державна комісія прийняла низку рішень.

  Серед них, зокрема, схвалено План заходів для забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2024-2025 років та належних умов проживання населення м. Харкова в умовах воєнного стану.

  Також низці міністерств та Харківській ОВА доручено провести роботу щодо забезпечення постачання необхідного обладнання та реконструкції пошкоджених об'єктів.

  Крім того, Харківській обласній військовій адміністрації спільно з Мінінфраструктури, Міненерго та міжнародними фондами доручено опрацювати питання щодо встановлення газотурбінних та газопоршневих установок, що можуть здійснювати комбіноване виробництво електричної та теплової енергії в умовах обмеженого постачання електроенергії, до початку опалювального сезону.