• In English
 • Коментар МЗС України у зв'язку з ухваленням Європейським Парламентом резолюції щодо Росії, передусім справи українського політичного в’язня Олега Сенцова
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 14 червня 2018 року о 23:07

  Україна високо цінує підтримку Європейського Парламенту та вдячна за ухвалення 14 червня 2018 року резолюції щодо масштабних порушень Росією прав людини та політично вмотивованих переслідувань проти громадян України. 

  Чітка вимога європарламентарів до кремлівського режиму звільнити всіх незаконно ув’язнених за сфабрикованими справами громадян України на території Росії та в тимчасово окупованому Криму - важливий крок, що посилює міжнародний тиск на Росію.

  Символічно, що рішення Європейського Парламенту було ухвалено в день початку чемпіонату світу з футболу, яким Кремль цинічно намагається відвернути увагу міжнародної спільноти від своїх зухвалих злочинів та системних порушень прав людини. 

  Своєю чіткою позицією Європейський Парламент висловив солідарність з незаконно утримуваним в російській в'язниці громадянином України Олегом Сенцовим та вимагає від російської влади його негайного і безумовного звільнення.Україна вітає заклик Європарламенту до держав-членів ЄС зберігати консолідовану позицію щодо посилення санкційного тиску проти Росії, а також розглянути цільові обмежувальні заходи проти осіб, причетних до політично вмотивованих переслідувань.

  Вкотре вимагаємо від кремлівського режиму припинити порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму та негайно звільнити всіх незаконно утримуваних з політичних мотивів громадян України.