• In English
 • Коментар МЗС України у зв’язку з протиправними діями РФ відносно громадянина України Асана Чапуха
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 вересня 2018 року о 17:35

  Міністерство закордонних справ України висловлює глибоку стурбованість у зв'язку зі значним погіршенням стану здоров’я громадянина України Асана Чапуха, який знаходиться у незаконному ув'язненні за політичними мотивами на тимчасово окупованій території АР Крим та на знак протесту проти свавілля щодо нього оголосив голодування.

  Відмова російської окупаційної адміністрації у наданні Асану Чапуху медичної допомоги є черговим свідченням тортур.

  Висловлюємо категоричний протест проти дій російського окупаційного режиму, який продовжує посилювати репресії та ігнорувати свої зобов'язання як держави-окупанта.

  Вимагаємо від кремлівського режиму негайно звільнити Асана Чапуха та інших понад 70 громадян України, що незаконно переслідуються на території Росії та в окупованому нею Криму.

  Вкотре наголошуємо, що Росія має припинити незаконну окупацію АР Крим і м. Севастополь та у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 р., «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 р. і 19 грудня 2017 р., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Це, зокрема, стосується відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

  Закликаємо міжнародне співтовариство посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України.