• In English
 • Коментар МЗС України у зв’язку з незаконним засудженням Костянтина Ширінга
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 жовтня 2021 року о 16:26

  Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку із незаконним рішенням так званого “Верховного суду Криму” про засудження громадянина України Костянтина Ширінга до 12 років позбавлення волі.

  15 квітня 2020 року Костянтин Ширінг був незаконно затриманий на території тимчасово окупованого Криму. Російська окупаційна адміністрація за сфабрикованою кримінальною справою обвинуватила його у “шпигунській діяльності”.

  Розглядаємо цю справу як політично вмотивовану. Крім того, вона є черговим прикладом зловживання Росією примусовим нав’язуванням громадянства РФ населенню тимчасово окупованого Криму.

  Вимагаємо від Російської Федерації скасувати рішення «суду» і негайного звільнити громадянина України Костянтина Ширінга, а також усіх незаконно утримуваних нею українських громадян. 

  Закликаємо міжнародне співтовариство засудити застосування Росією практики системних політичних репресій проти громадян України в тимчасово окупованому Криму, посилити політико-дипломатичний тиск на РФ, а також продовжити активно протидіяти порушенням прав людини та міжнародного гуманітарного права на півострові, у тому числі в рамках Кримської платформи.