• In English
 • Коментар МЗС України щодо незаконного арешту громадянина України Едема Бекірова
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 13 грудня 2018 року о 19:54

  Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з незаконним рішенням російського окупаційного «суду» у Сімферополі щодо арешту громадянина України Едема Бекірова на 1 місяць та 30 днів.

  Едем Бекіров, кримськотатарський активіст, був незаконно затриманий 12 грудня 2018 року при в'їзді на територію тимчасово окупованого Криму, куди він прямував для відвідин матері та сім’ї. Окупаційна влада Криму сфабрикувала чергове звинувачення за ст. 221 та ст. 222 (зберігання й передача вибухових речовин і боєприпасів) Кримінального кодексу РФ.

  Велике занепокоєння викликає той факт, що Едем Бекіров, який більше 18 років є інвалідом 1 групи і має ряд супутніх проблем зі здоров’ям, через які він вимушений щоденно приймати ліки, за дві доби (від затримання до розгляду сфабрикованої справи у «суді»), не отримав ані належної медичної допомоги, ані їжі чи навіть води. Ненадання медичної допомоги є порушенням прав людини, а арешт на 2 місяці є прямою загрозою його життю.

  Сприймаємо цей арешт як продовження тиску на кримськотатарське населення Криму, а також як черговий виклик міжнародній спільноті.

  Вимагаємо від держави-агресора Російської Федерації надати термінову медичну допомогу Енверу Бекірову, негайно припинити переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України, звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

  Закликаємо міжнародну спільноту посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до повної деокупації Криму та звільнення усіх незаконно утримуваних Росією українців.