• In English
 • Коментар МЗС України з нагоди Всесвітнього дня гуманітарної допомоги
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 серпня 2023 року о 20:15

  Сьогодні світ вшановує благородну працю гуманітарної спільноти, а також пам'ять тих, хто віддав своє життя під час виконання гуманітарних місій.

  МЗС України вітає співробітників міжнародних організацій, неурядових партнерів, волонтерів та усіх, хто самовіддано працює сьогодні в Україні у важких та небезпечних умовах, під обстрілами та в найгарячіших точках фронту, заради допомоги мільйонам українців в умовах варварської агресії росії.

  Від лютого 2022 року росія створила в Україні найбільшу гуманітарну кризу в Європі від часів Другої світової війни. На сьогодні мільйони українців потребують гуманітарної допомоги. Понад 14 млн громадян України були змушені переселитись в межах України або за кордон, рятуючись від жахіття війни, розв’язаної російським агресором. Вбито та покалічено десятки тисяч цивільних. Повністю зруйновані сотні міст та селищ.

  Щоденно росія вчиняє ракетний терор проти цивільного населення та цивільної інфраструктури, намагаючись створити нестерпні умови для життя, зламати дух та опір українців, які захищають свій дім, свою землю, свою державу.

  Агресор продовжує здійснювати воєнні злочини проти цивільного населення, включаючи підрив Каховської дамби – катастрофічні наслідки якого ще довгий час впливатимуть на сільське господарство, водопостачання та екологію регіону.

  Закликаємо світову спільноту продовжити посилювати тиск на рф з метою отримання гуманітарного доступу до українців, які вимушено залишаються на тимчасово окупованих територіях України, негайного повернення депортованих українських дітей та припинення військової агресії.

  Переконані, що спільними зусиллями ми зможемо здолати агресора, здобути перемогу та відновити верховенство міжнародного права.