• In English
 • Коментар МЗС України щодо схвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Захист цивільних осіб та дотримання юридичних і гуманітарних зобов‘язань»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 жовтня 2023 року о 07:40

  У зв’язку з ухваленням Генеральною Асамблеєю ООН резолюції щодо ситуації на Близькому Сході під назвою «Захист цивільних осіб та дотримання юридичних і гуманітарних зобов‘язань» зазначаємо таке.

  Підтверджуємо свою позицію щодо засудження ракетних обстрілів та нападів озброєних угруповань ХАМАС проти населення Ізраїлю, а також взяття заручників, які призвели до нинішньої ескалації та гуманітарних страждань населення Ізраїлю та Палестини.

  У цьому зв’язку шкодуємо, що внесена делегацією Канади разом із більш ніж двома десятками держав-членів ООН пропозиція щодо засудження таких терористичних дій ХАМАС та заклику щодо звільнення заручників, яка була підтримана 88 голосами, не увійшла до остаточного тексту резолюції. Україна стала співавтором згаданої поправки та розглядала її як один з основних елементів документа Генеральної Асамблеї.

  Результати голосування щодо резолюції загалом такі: 120 голосів на підтримку, 14 проти, 45 утрималися. Україна разом з Австралією, Канадою, Данією, Німеччиною, Італією, Японією, Швецією, Великою Британією та іншими країнами утрималася. 

  Разом з тим, резолюція містить важливі положення щодо гуманітарного реагування на загрози для цивільного населення та цивільних об’єктів. Україна висловлює глибоке співчуття всім жертвам конфлікту і закликає до виконання положень резолюції, які вимагають забезпечити захист цивільних осіб і цивільних об’єктів, а також забезпечити та сприяти гуманітарному доступу цивільного населення в усьому Секторі Гази до основних товарів і послуг.

  Підтримуємо заклик щодо забезпечення негайного, повного, постійного, безпечного і безперешкодного гуманітарного доступу для Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста та всіх інших гуманітарних організацій, а також створення гуманітарних коридорів та здійснення інших ініціатив для сприяння наданню гуманітарної допомоги цивільному населенню. Україна закликає до повного виконання цих нагальних завдань.

  Близькосхідний мирний процес залишається основою будь-яких зусиль, спрямованих на відновлення регіональної стабільності та безпеки. Україна послідовно підтримує реалізацію принципу двох держав, Ізраїлю та Палестини, які житимуть поруч у мирі й безпеці, та виступає за урегулювання палестинсько-ізраїльського конфлікту за допомогою політико-дипломатичних засобів, зокрема у рамках беззастережного виконання сторонами відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН та інших міжнародних домовленостей.