• In English
 • Командувач Національної гвардії України до Дня медичного працівника вручив сертифікат на медичне устаткування для військового госпіталю
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 19 червня 2021 року о 19:18

  Напередодні професійного свята медичних працівників Командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан відвідав військовий госпіталь, що дислокується в місті Золочів, що на Львівщині.

  Командувач привітав медичних працівників та вручив сертифікат на отримання медичного обладнання на суму близько 600 тисяч гривень, а також завдяки міжнародній співпраці госпіталь отримав медтехніку на 15 мільйонів гривень. Серед отриманого польовий мобільний медичний пункт, пересувний рентгенологічний кабінет та діагностичне обладнання, завдяки якому можна діагностувати та надавати фахову невідкладну медичну допомогу в польових умовах та під час виконання завдань за призначення в районі проведення ООС.

  Також за високу професійну майстерність та надання кваліфікованої медичної допомоги він нагородив відомчими нагородами медичних працівників госпіталю.

  Командувач Національної гвардії України висловив слова поваги та вдячності медичному персоналу військового госпіталю та всієї Національної гвардії, адже тільки людина з великим серцем здатна присвятити своє життя медицині, віддавши всі свої знання та сили такій благородній справі.

  «Висловлюю подяку всім медичним працівникам за професіоналізм, сумлінну та невтомну працю, бажаю міцного здоров’я, успіхів і нових звершень, наснаги, добробуту та гарного настрою. Нехай клятва Гіпократа завжди буде служінням за покликом душі, а не складним обов’язком!» – зазначив Командувач НГУ.

  До привітань долучилися голова Золочівської РДА Василь Маркевич, міський голова Ігор Гриньків, начальник Навчального центру імені Василя Вишиваного НГУ полковник Михайло Кулик та директор Комунального некомерційного підприємства «Золочівська центральна районна лікарня» Ганна Самчкуашвілі.

  Також генерал-полковник Микола Балан наголосив, що основні зусилля у роботі медичної служби НГУ у 2020-2021 роках спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я, запобігання виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань, зокрема, проведення протиепідемічних заходів щодо протидії Covid – 19.

  Варто відзначити, що військовий госпіталь Національної гвардії України – це єдиний лікувальний заклад у Нацгвардії. Тут надають кваліфіковану медичну і консультативну допомогу військовослужбовцям, а також членам їхніх сімей, здійснюють госпітальну та гарнізонну військово-лікарську експертизу і проводять медичний огляд військовослужбовців.

  Окрім того, із самого початку бойових дій на сході країни  медичний персонал госпіталю ротаційно відряджався в район проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил.

  Довідково

   Упродовж 2019-2021 року лікарі щодня своїми діями запобігали виникненню і розповсюдженню інфекційних хвороб та організували проведення протиепідемічних заходів, зокрема, з протидії поширенню COVID-19.

  Так, у грудні минулого року в Національній гвардії України закуплено обладнання для проведення ІФА-тестування особового складу НГУ на COVID-19 для створення 8 лабораторій, де проводять тестування на ковід. Варто зазначити, що від початку вакцинальної кампанії в Національній гвардії України станом на сьогодні вакциновано І дозою – 56,5% від загальної кількості військовослужбовців.

  У Національній гвардії з 2016 року активно готують інструкторів з тактичної медицини у Навчальному центрі імені Василя Вишиваного, в Золочеві. Наразі їх 100. А також, вже цього року, за зразком провідних країн НАТО 25 нацгвардійців отримали сертифікати бойового медика взводу.

  У Військовому госпіталі військової частини 3080 у Золочів щоденно працює 77 медиків, 20 з яких є військовими лікарями. Упродовж року вони пролікували близько 3000 осіб, а мобільні медичні бригади постійно беруть участь в ООС.

  Оздоровлення нацгвардійці отримують у Медичному центрі Національної гвардії України «Нові Санжари» завдяки 44 працівникам, які лікують воїнів Нацгвардії та їхні родини упродовж року. За 2020 рік у центрі реабілітовано 833 осіб. Тоді як у медично-реабілітаційному центрі «Тополі» отримали оздоровлення 1164 особи.