• In English
 • Кількість будинкових лічильників тепла за 4 роки збільшилася майже втричі, – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 лютого 2019 року о 11:47

  Ще 5 років тому у країни не було жодної зацікавленості у проведенні енергомодернізації, навіть не йшла мова про створення законодавства в цьому напрямку. Тому найперше ми почали роботу з напрацювання законодавчої бази – було прийнято закони «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про енергоефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності», «Про житлово-комунальні послуги», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Про це у прямому ефірі на радіо НВ заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «А сьогодні в Україні вже з’явилися перші 300 енергоаудиторів, отримано перші енергетичні сертифікати будинків. Вже є 77%, а в деяких містах і 100%, встановлених будинкових лічильників на тепло, а у 2014 році їх було всього 20%. 33 тисячі будинків об’єднано в ОСББ. Але ключовий інструмент, який дозволить енергомодернізувати житловий сектор країни, – це Фонд енергоефективності, який повноцінно запрацює вже цього року. Фонд, який буде не тільки фінансово, але й технічно підтримувати ОСББ у напрямку впровадження енергоефективних заходів», – зазначив Геннадій Зубко.

  За його словами, сьогодні ведеться робота з асоціаціями ОСББ у кожній області щодо програм Фонду енергоефективності. Вони вже працюють з «теплими кредитами», з муніципальними програмами і вже частково проводять модернізацію.

  Геннадій Зубко повідомив, що за результатами нещодавнього засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності та Мультидонорського трастового фонду, спеціально створеного ЄС і Урядом Німеччини для підтримки реформи енергоефективності в Україні, була затверджена грантова політика.

  Також, за словами урядовця, до співфінансування програм Фонду енергоефективності мають залучатись муніципальні і обласні програми з енергоефективності.

  «Сьогодні питання енергоефективності не полягає лише в тому, щоби зменшити споживання у житлових будинках. Необхідно також впроваджувати заходи з енергоефективності у промисловості відповідно до 27 Директиви ЄС, оскільки ми хочемо, щоб наша продукція була конкурентоздатною. Це також питання енергоефективності на транспорті та в енергетиці», – підкреслив Геннадій Зубко.