• In English
 • Хай небо буде мирним, а Україна чистою: команда Міндовкілля долучилась до Всесвітнього дня прибирання

  16 вересня в Україні відбулась найбільша соціальна екологічна подія – Всесвітній день прибирання. Десятки тисяч громадян у 24 регіонах разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні світу вийшли на толоки у своїх подвір’ях, парках чи зелених зонах. 

  До Всесвітнього дня прибирання у столиці долучився 2741 учасник, було зібрано та вивезено 3002 м/куб сміття, комунальні підприємства задіяли 96 одиниць техніки, а також було висаджено 67 зелених насаджень. 

  Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, заступники Міністра Вікторія Киреєва та Сергій Власенко разом з фахівцями Міндовкілля, Всеукраїнським молодіжним рухом Let’s do it, Ukraine та небайдужими громадянами 16 вересня прибрали локацію біля ВДНГ у столиці.  

  До акції, навіть, приєднувалися українці за кордоном, зокрема, три локації у Німеччині, а також Естонії, ОАЕ, Українці в Італії та інших країнах. Таким чином українці подякували приймаючим містам та мали змогу зустрітися зі своїми співвітчизниками. 

  “Дуже радує, що попри таку складну ситуацію в країні для українців усе ж залишається важливим питання чистоти довкілля. Про це свідчить той факт, що з роками кількість людей, які долучаються до Всесвітнього дня прибирання лише збільшується. Але важливо, що такі заходи не суто про прибирання, це більше про формування в українців екосвідомості та екозвичок. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять”, – зазначив Олександр Краснолуцький. 

  Станом на 17 вересня під час традиційних толок учасники очистили 4172 локації у 24 областях України. У Києві силами волонтерів за підтримки КМДА очистили 60 локацій. До Всесвітнього дня прибирання у столиці долучився 2741 учасник, було зібрано та вивезено 3002 м/куб сміття, комунальні підприємства залучили 96 одиниць техніки, а також було висаджено 67 зелених насаджень. 

  Всесвітній день прибирання в Україні за 5 років об’єднав 1 082 501 людину, учасники прибрали Україну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинну переробку.