• In English
 • Керівництво Мін'юсту зустрілося зі Спеціальним уповноваженим Президента Французької Республіки з питань економічної допомоги та відбудови
  Міністерство юстиції України, опубліковано 07 вересня 2023 року о 11:12

  Заступники Міністра юстиції України Людмила Сугак та Олександр Банчук зустрілися зі Спеціальним уповноваженим Президента Французької Республіки з питань допомоги та відновлення України паном П’єром Ельброном і Надзвичайним та Повноважним Послом Франції в Україні паном Гаельем Весьєром.

  Метою зустрічі стало обговорення виконання 7 рекомендацій ЄС, які містяться у Висновку Європейської Комісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі, а також питань, пов’язаних із реформою правосуддя в рамках Плану ЄС для України.

  Заступник Міністра юстиції Олександр Банчук поділився з французькою делегацією в цілому інформацією про реформу системи правосуддя та детально зупинився на питаннях процедури добору кандидатів на посади суддів з метою підвищення якості та незалежності судової влади, а також про майбутні законодавчі зміни.

  Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак поінформувала про стан виконання семи рекомендацій ЄС, в рамках повноважень Міністерства, а також щодо поточної діяльності над концептуальною запискою до Плану відновлення України і подальших кроків у розробці та реалізації самого Плану.

  Також сторони обговорили результати проведення оцінки адаптації законодавства України до права ЄС, існуючі проекти міжнародної технічної допомоги та потреби Міністерства юстиції в технічній допомозі, яку може надати Франція.

  Французька сторона висловила готовність до подальшої двосторонньої співпраці, підтримки Міністерства юстиції в рамках реалізації Плану відновлення України, а також у напрямі реалізації реформ на шляху до членства в ЄС.