• In English
 • Керівництво Мінсоцполітики веде переговори у Туреччині стосовно Угоди про соціальне забезпечення між двома країнами
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 15 травня 2019 року о 09:52

  13 травня 2019 р. в м. Анкарі розпочався перший раунд переговорів між Україною та Турецькою Республікою з укладення Угоди про соціальне забезпечення між двома країнами.

  Українську делегацію очолює заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, від Турецької сторони – Главою делегації є генеральний директор пенсійного забезпечення Інституту соціального забезпечення Турецької Республіки.

  Значна увага обох делегацій під час першого раунду переговорів буде прикута до систем пенсійного та соціального страхування обох країн, зокрема, щодо призначення, перерахунку, виплати пенсій, надання соціальних послуг, довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей, правових, фінансових та організаційних засад загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантій щодо соціального захисту працюючих громадян у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, охорони життя та здоров’я, а також забезпечення рівного ставлення до прав громадян обох держав у сфері соціального забезпечення.

  У процесі переговорів очікується встановити безпосередні контакти між українськими та турецькими компетентними установами з метою налагодження подальшої плідної співпраці у сфері соціального захисту між Україною та Турецькою Республікою.

  Перший раунд триватиме до 16 травня, після чого очікується інформація про перші результати перемовин.