• In English
 • Керівництво Мінагрополітики провело відеоконференцію з регіонами щодо збиральної кампанії та держпідтримки

  4 липня у Мінагрополітики відбулася онлайн-конференція з керівниками ОДА та відповідними службами щодо проведення збиральної кампанії та актуальних питань державної підтримки 2019 року. Захід пройшов під головуванням в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої та за участі заступника Міністра Володимир Топчія, Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, в.о. віце-президента НААН України Миколи Роїка, представників Мінагрополітики, ДПЗКУ, Аграрного фонду.

  «З кожним днем жнива набирають обертів, демонструючи перші непогані результати. Так, станом на 4 липня у 23 областях вже зібрано 8,2 млн тонн зерна з площі 2,5 млн га, що становить 23% до прогнозу. Але слід не забувати, що погода залишається ключовим фактором ризику, який присутній в роботі аграріїв. Тому ми маємо більше звертати увагу на питання страхування у сільському господарстві, на питання ризиків, можливості нівелювання ризиків», – зазначила в. о. Міністра Ольга Трофімцева.

  За повідомленнями від областей, більшість з них проводить жнива в плановому режимі, фіксуючи дещо вищу урожайність проти минулого року. В той же час складна ситуація є на Одещині, Кіровоградщині і Чернігівщині у зв’язку погодними катаклізмами.

  Під час заходу окрему увагу було звернено на обговорення актуальних питань державної підтримки 2019 року. Зокрема, йшлося про вирішення проблем і своєчасну сплату дотацій власникам телят у регіонах; налагодження взаємодії з банками в рамках програми здешевлення сільськогосподарської техніки та інше.

  Також піднімалося питання щодо ліцензування зберігання пального сільгоспвиробниками і можливості його скасування для малих с/г виробників. Мінагрополітики буде працювати над законодавчим вирішенням цієї проблеми вже найближчим часом.

  Крім того, порушувалась тема введення в дію нового ДСТУ-3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» та підписання нового Меморандуму з учасниками зернового ринку у кінці серпня, для формування якого регіони до кінця липня мають подати до Мінагрополітики попередні балансові прогнози.

  Наступна зустріч з представниками регіонів відбудеться 18 липня у Херсоні під час проведення АГРОПОРТ Південь Херсон 2019.