• In English
  • Канівський міський будинок має стати сучасним культурно-мистецьким та науково-просвітницьким центром Черкащини, - Євген Нищук
    Міністерство культури України, опубліковано 11 березня 2018 року о 17:00

    Під  час робочої поїздки на Черкащину Міністр культури України Євген Нищук у місті Каневі ознайомився з ситуацією одного з місцевих “довгобудів” – Канівського міського будинку, який тривалий час знаходиться у незавершеному стані. До зустрічі долучилися представники місцевої влади – голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, Канівський міський голова Ігор Ренькас.

    За словами Євгена Нищука, активізація спільної роботи держави, місцевої влади та бізнесу зможуть вдихнути нове життя у цю будівлю та подарувати не лише місту, а й області потужний культурно-мистецький, а також науково-просвітницький центр – з сучасною концертною локацією, кінозалою, лекторіями, креативними хабами тощо.

    “Впродовж цієї робочої поїздки мені вдалося відвідати велику кількість місць, пов’язаних з культурною спадщиною Тараса Шевченка, ознайомитися з проблематикою та зафіксувати ряд першочергових завдань. Втім, цей об’єкт, на якому ми зараз знаходимось, може надати цьому глибоко-історичному регіону ще й сучасного актуального звучання. Цей будинок культури, який вже багато років стоїть невикористаним, міг би стати потужним культурним центром, де б могла зосередитись мистецька, освітня, наукова, просвітницька діяльність, – говорить Євген Нищук. - Всі ці роботи зупинились на певному етапі, я був начутий про різні версії чому неможливо продовжити роботи, тож вирішив побачити все на власні очі - на якому етапі зупинилась робота, в якому стані перебуває будівля. Ми ознайомились з проблематикою і обсягом робіт, а їх справді досить багато, попри те, що і зроблено чимало, але, певен, спільними зусиллями нам вдасться зрушити справу з місця. Все це надасть нового імпульсу життя на цій славній Черкаській землі та сприятиме зростанню економічного, соціального та туристичного потенціалу регіону”.  

    Будівництво будинку культури розпочали ще у 1982 році, активні роботи тривали до 1993 року, а потому фактично зупинились. Ще одним витком робіт над об’єктом у 2000-х стала підготовка на загальноукраїнському рівні до відзначення 200-річчя Шевченка. Тоді був скоригований напрямок подальшого використання об’єкта, як культурного центру, змінені норми проектування та експлуатації, у 2004-2006 роках здійснено коригування проектно-кошторисної документації, згідно з якою загальна вартість об’єкта склала 77,9 млн грн. З часу відновлення будівництва за 2004-2006 роки було використано понад 13 млн грн. Виходячи з реально виконаних робіт, будівельники оцінюють готовність об’єкта в межах 70%. 

    Вже на найближчий час заплановано низку робочих нарад на усіх рівнях щодо активізації будівництва Будинку культури в Каневі.