• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала народних депутатів пришвидшити ухвалення законопроектів для започаткування «промислового безвізу»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 квітня 2019 року о 17:02

  Кабінет Міністрів наполягає на тому, щоб чинний склад Верховної Ради продовжив роботу над зближенням України з Європейським Союзом. Для цього депутати мають зосередився на розгляді пріоритетних законопроектів, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС.

  На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді. 

  «Надзвичайно важливо, щоб усі напрацювання з виконання Угоди про асоціацію, яких ми з вами спільно досягли протягом цих років, залишались у пріоритеті», – зауважила Віце-прем’єр-міністр.

  За її словами, йдеться, передусім, про законопроекти з урядово-парламентської дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію. Це пакет із кількох десятків законопроектів, які реформують сфери торгівлі, підприємництва, енергетики, інтелектуальної власності, цифрової економіки, митниці, технічного регулювання тощо.

  Також Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила про підтримку зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту «Про засади державної політики у сфері європейської інтеграції» (№10267). «Ми будемо працювати над тим, щоб колеги з різних фракцій Парламенту долучились до голосування за цей законопроект», – підкреслила урядовець.

  Водночас вона подякувала нардепам, які 25 квітня підтримали у першому читанні законопроекти щодо режиму спільного транзиту, а також щодо технічного регулювання («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання» (№ 10183). Ще один важливий  законопроект – про ринковий нагляд «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення конкурентоспроможності українських виробників та посилення захисту прав споживачів» (№ 10222). - Ред.) чекає на розгляд парламентарів.  Ухвалення цих двох законодавчих актів – крок до початку офіційної процедури оцінки готовності до укладення Угоди АСАА (Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції). Цей документ ще називають «промисловим безвізом», адже він дозволить українським виробникам маркувати  свою продукцію знаком СЕ та вільно продавати її на ринки Євросоюзу.

  Представниця Уряду нагадала, що в Україні віднедавна набув чинності Указ Президента, яким визначені конкретні завдання для кожного окремого міністерства та відомства щодо зближення з Європейським Союзом та НАТО.

  «Розраховую, що ці конкретні завдання перетворяться на конкретні плани наближення країни до стратегічної мети, яку визначив український народ», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.