• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Генерального Секретаря Ради Європи посилити тиск на Росію
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 13:19

  Перебуваючи з робочим візитом у Страсбурзі (Французька Республіка), Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Генеральним Секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом.

  Сторони обговорили зовнішньополітичний діалог України з Радою Європи, виклики передвиборчого періоду, процес реформ в Україні, імплементацію Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки, порушення прав людини в окупованому Криму та можливості звільнення бранців Кремля.

  Віце-прем’єр-міністр зазначила, що Україна вважає Раду Європи своїм ключовим і надійним партнером у зміцненні демократії, верховенства права та прав людини – тих цінностей, що є пріоритетними на нашому євроінтеграційному та євроатлантичному шляху.

  «П’ять років Росія веде проти України агресивну, цинічну війну, не гребуючи жодними засобами гібридного впливу, який, до речі, відчутний і в багатьох країнах Європейського Союзу. У цьому контексті дуже важливо мати підтримку та солідарність міжнародних організацій, зокрема, і Ради Європи», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що Росія не демонструє прогресу у виконанні резолюцій ПАРЄ щодо військової агресії проти України та інших невирішених питань, включаючи ситуацію з правами людини та верховенством права в самій Росії.

  «Політика та дії Ради Європи стосовно Росії повинні базуватися на Статуті та цінностях Ради Європи, а не на побоюваннях через фінансові наслідки. Першочерговим завданням Ради Європи є збереження репутації організації, як захисника прав людини на континенті, та запобігання руйнуванню єдності держав-членів внаслідок шантажу та спекуляцій», – додала вона.

  За словами Віце-прем’єр-міністра, Україна працює над консолідацією зусиль у рамках роботи Ради Європи для звільнення українських політичних в’язнів та військовополонених, яких утримує Росія на своїй території, її окупаційна адміністрація в Криму та маріонетки на Сході України. «Голос Ради Європи є вагомим для повернення бранців Кремля додому. Дуже сподіваюся, що такі зусилля не обмежаться лише деклараціями, а й міститимуть конкретні кроки для примусу Росії діяти відповідно до вимог міжнародного права», – додала Віце-прем’єр-міністр.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Генерального Секретаря Ради Європи посилити тиск на Росію Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Генерального Секретаря Ради Європи посилити тиск на Росію Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Генерального Секретаря Ради Європи посилити тиск на Росію