Після закінчення рамкової програми ЄС «Горизонт 2020» Україна може приєднатися до наступної програми "Горизонт Європа", яка відкриє нові можливості фінансування наукових розробок.
Про це під час зустрічі із студентами Запорізького державного університету повідомила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"Зараз ми переходимо до перемовних процедур щодо відкриття нових можливостей в межах програми "Горизонт Європа". Участь України у цій програмі даватиме додаткові можливості для фінансування наукових розробок", - підкреслила Віце-прем'єр-міністр.
За її словами, українські установи беруть дедалі активнішу участь у програмі ЄС «Горизонт 2020», яка спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок. В межах програми ЄС вже виділив 17,2 млн євро на реалізацію 90 проектів за участю 117 українських організацій. Крім того, понад 9 тисяч молодих людей та працівників, які займаються молодіжною політикою, взяли участь у проектах програми ЄС Erasmus+ Youth. Йдеться передусім про міждержавні обміни, тренінги, дебати в сфері політики та волонтерство. Запорізький національний університет також використовує можливості європейської інтеграції. Так, у межах проекту “Європейські цінності в художній літературі” програми ЄС Erasmus+ на факультеті іноземної філології відкрили мультимедійну лабораторію.
"Євроінтеграція відкриває для вас Європу, а з нею і весь західний світ. Євроінтеграція відкриває нові можливості для вашої самореалізації, для здійснення мрій, для подорожей, обмінів, стажувань, отримання нових знань та вражень, нових знайомств", - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Та незважаючи на очевидні переваги європейської та євроатлантичної інтеграції, курс на які віднедавна закріплений в українській Конституції, антиєвропейська пропаганда знову продовжує посилюватись. Суспільству намагаються нав'язати думку про те, що нас не чекають в ЄС та НАТО, а деякі політики навіть пропонують провести референдум щодо доцільності приєднання до Північноатлантичного Альянсу. І все це відбувається у той час, коли українці продовжують розплачуватися власними життями за колишній позаблоковий статус. "Росія на нас напала саме тоді, коли у нашому законодавстві був закріплений позаблоковий статус. Це не спинило РФ", - наголосила представниця Уряду.
За її словами, Україна має великий потенціал і можливості для розвитку. Але ми ніколи не досягнемо успіху, якщо будемо постійно вагатися та змінювати свої плани.
"Нема легкого та швидкого шляху, як досягти миру, подолати нерівність та бідність, побудувати справедливе суспільство. Все це може стати результатом лише спільної, наполегливої та системної роботи на кожному рівні. Говорячи про зміни, ми говоримо, насамперед, про велику відповідальність і влади, і суспільства за здійснення мрії", - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.