• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Створення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті – це реальний, а не на словах, захист національних меншин
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 липня 2019 року о 17:06

  Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з представниками національних меншин Кіровоградщини в Центрі розвитку національних культур «Єдина родина» у м. Кропивницький.

  «Рада повідомити вам, що буквально минулого місяця Уряд створив Державну службу України з етнополітики та свободи совісті. Це реальний, а не на словах, захист національних меншин, про який кричать представники п`ятої колони Кремля. Хочу нагадати, що саме за Януковича структура з функціями захисту прав національних меншин була знищена. Це все, що треба знати про справжні наміри цих добродіїв. Їхня мета – не захист прав національних меншин, а розпалювання міжнаціональної ворожнечі, створення хаосу в країні для її подальшої окупації Росією», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Під час зустрічі йшлося про нагальні потреби національних меншин Кіровоградщини. Співрозмовники обмінялися баченням подальшого розвитку національних культур на регіональному та загальнонаціональному рівні.

  Нагадаємо, 12 червня Уряд схвалив проект постанови «Про утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті». Так, у системі центральних органів виконавчої влади з’являється окремий орган, до компетенції якого віднесено реалізацію державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин. Його діяльність спрямовуватиметься та координуватиметься Кабінетом Міністрів України через Міністра культури.

  Відновлення окремого цeнтрaльного oргaну викoнaвчoї влaди з автономним статусом та ширшим спектром повноважень – так коментують рішення вітчизняні та зарубіжні аналітики і експерти міжнародних моніторингових організацій. Державна служба зможе більш оперативно здійснювати усі необхідні реєстраційні процедури, оперативно врегульовувати конфліктні ситуації у сфері міжрелігійних та міжнаціональних відносин, забезпечувати дотримання прав людини.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе: Створення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті – це реальний, а не на словах, захист національних меншин