• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе презентувала Парламенту Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 лютого 2018 року о 15:52

  Завдяки спільній роботі Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України протягом 2017 року було ухвалено 23 системних закони, в основу яких покладені акти права ЄС, імплементація яких передбачена Угодою про асоціацію. Про це, презентуючи Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2018-2019 роки, сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  За її словами, зміни відповідного законодавства зробили незворотною європейську інтеграцію України у сферах інформаційних технологій, діяльності компаній, безпечності продукції та загальних умов ринкового нагляду, а також фінансової звітності. «Водночас ці зміни є лише незначною частиною від того обсягу завдань, які б мали бути впроваджені протягом останніх років шляхом ухвалення Верховною Радою України відповідних законопроектів», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

  Разом з цим надзвичайно важливим є формування відповідних процедур роботи Парламенту щодо ухвалення євроінтеграційних законопроектів у комплексі із належною інституційною спроможністю Секретаріату ВРУ щодо аналізу законопроектів на предмет відповідності праву ЄС.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала, що Кабінет Міністрів України 25 жовтня минулого року ухвалив безпрецедентний план заходів з виконання Угоди про асоціацію. На основі урядового Плану заходів сформовано Дорожню карту законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на 2018 -2019 роки. Вона складається з 57 законопроектів, які вже перебувають на різних стадіях опрацювання у Комітетах Верховної Ради України (як урядові, так і депутатські, спрямовані на імплементацію норм права ЄС).

  Віце-прем`єр-міністр закликала народних депутатів зробити євроінтеграцію безумовною частиною політичного порядку денного законодавчої влади і забезпечити «зелений коридор» законопроектам, що передбачені Дорожньою картою. «Я закликаю вас вивести євроінтеграцію за дужки передвиборчої та політичної боротьби. Вивести її за дужки будь-яких комерційних або групових інтересів», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Дорожня карта законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є результатом спільної роботи Уряду та Парламенту.

  Захід відбувся з ініціативи Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Участь у презентації взяли також Перший віце-прем`єр-міністр України Степан Кубів, Перший віце-спікер Парламенту Ірина Геращенко, Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, голови парламентських комітетів і народні депутати України – члени Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції.