• In English
 • Іван Вигівський зустрівся з директором Форуму дослідження поліцейської діяльності у США
  Національна поліція України, опубліковано 28 березня 2023 року о 20:00

  Тимчасово виконувач обов’язків Голови Національної поліції Іван Вигівський зустрівся з директором Форуму дослідження поліцейської діяльності у США Чаком Векслером.

  Сторони обговорили результати роботи поліції в умовах повномасштабної воєнної агресії рф проти України. Йшлося, зокрема, про особливості розслідування воєнних злочинів рф, розмінування деокупованих територій, формування й оснащення об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють».

  Іван Вигівський наголосив, що наразі одним із пріоритетів у діяльності відомства є документування та розслідування воєнних злочинів, скоєних військовими рф. Тож він подякував американським партнерам за допомогу, яку вони надають Україні в цілому та Національній поліції зокрема.

  «Ваші підтримка та допомога – оснащення, навчання, спільні розслідування – є надзвичайно важливими для нас. Хочу зауважити, що надзвичайно ефективно показали свою роботу ДНК-лабораторії ANDE, які Нацполіція отримала від США. Час ідентифікації загиблих внаслідок бойових дій осіб скорочено до 90 хвилин. Саме використання новітніх технологій для збору, обробки та аналізу інформації щодо вчинених воєнних злочинів дає змогу формувати повну та об’єктивну доказову базу для притягнення військових злочинців рф до відповідальності», - зазначив Іван Вигівський.

  При цьому він додав, що поліцейські не лише проводять слідчі дії, встановлюють воєнних злочинців, а й активно беруть участь у розмінуванні деокупованих територій.

  «Вибухотехніки Нацполіції вже вилучили 204 тисячі різних боєприпасів і розмінували понад 19 тисяч гектарів території. Як правило, це деокупована територія, де перебував ворог: Київська, Херсонська, Харківська та інші регіони держави. Після того, як ми виженемо ворога з нашої землі, цієї роботи стане ще більше», – наголосив т.в.о. Голови Нацполіції.

  Іван Вигівський також зазначив, що поліцейські спільно із силами безпеки та оборони активно беруть участь у відсічі збройної агресії росії проти України, а відтак розповів іноземним партнерам про формування об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють».

  Водночас виконавчий директор Форуму дослідження поліцейської діяльності (Police Executive Research Forum (PERF) США Чак Векслер повідомив, що американські партнери і надалі готові підтримувати та допомагати українським поліцейським, зокрема за напрямками розмінування території та розслідування воєнних злочинів, зібранні доказової бази для притягнення воєнних злочинців рф до кримінальної відповідальності.

  «Ми розуміємо, що перед вами зараз стоять нові виклики та нові проблеми. Те, про що ви сьогодні розповідаєте, я навіть уявити не міг і ніколи не думав, що перед поліцією будуть стояти такі завдання».

  Водночас Іван Вигівський наголосив, що Національна поліція готова до активної взаємодії та обміну досвідом з міжнародними партнерами за всіма напрямами роботи, зокрема протидії організованій злочинності, незаконному обігу вогнепальної зброї, торгівлі людьми, кіберзлочинності тощо.

  Перший заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Сергій Пантелеєв зауважив, що поліцейські першими прибувають на місцях вчинення воєнних злочинів, а відтак документують 90% від усієї кількості. А відтак презентував учасникам зустрічі нові проекти, які розробляються та впроваджуються в Нацполіції для розслідування воєнних злочинів.