• In English
 • Іван Лукеря: Україна зможе імплементувати успішний досвід Німеччини та трансформувати вугільні території
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 16 жовтня 2020 року о 14:28

  У рамках робочого візиту делегації України до Федеративної Республіки Німеччина, відбулась низка зустрічей з представниками Міністерства економіки, інновацій, діджиталізації та енергетики землі Північний Рейн-Вестфалія, компаній Thyssenkrupp та Siemens, наукових інституцій та мером міста Боттроп. Під час зустрічей обговорювались питання реструктуризації вугільних шахт, зокрема, трансформації вугільних регіонів, а також українська сторона ознайомилась з найкращим досвідом реформи вугільної галузі та трансформації регіонів, яка розпочалась у Німеччині понад 50 років тому.

  «Стратегічна трансформація вугільних територій у фокусі нової державної регіональної політики України. І досвід Німеччини з цього питання є надзвичайно релевантним для України. Він доводить, що одним із ключових факторів успішної трансформації є системна взаємодія Уряду та регіональних влад, постійна комунікація та створення ефективного діалогу між владою, бізнесом та освітніми інституціями», — повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

  За його словами, яскравими прикладом такої трансформації є місто Боттроп, яке успішно здійснило перехід від вугільного міста до міста інновацій, науки та зеленої енергетики. Трансформація впроваджувалась міською радою за підтримки федерального бюджету та коштів ЄС.

  «Мінрегіон працює над розробкою концепції трансформації вугільних територій, яка стане дорожньою картою для розробки комплексної програми трансформації територій і включатиме також конкретні проекти, які необхідно реалізувати у вугільних територіях. Наприклад, у землі Північний Рейн-Вестфалія було заплановано та реалізовано більше 130 проектів, які забезпечили стратегічну трансформацію територій», — зазначив Іван Лукеря.

  Заступник Міністра висловив переконання, що Україна зможе імплементувати успішний досвід і трансформувати свої вугільні території у місця, де успішно розвивається наука, запускаються стартапи та нові бізнеси.

  Довідково

  До складу української делегації, очолюваної в.о. Міністра енергетики Ольгою Буславець, увійшли заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, радник Прем’єр-міністра України Валентина Москаленко, представники Міненерго, Мінрегіону та GIZ.