• In English
 • Історичний проект МКІП «Тризуб Батьківщини»: на щиті монумента «Батьківщина-мати» з'явиться український герб

  Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує про запуск масштабного проекту «Тризуб Батьківщини». Нарешті українці позбудуться герба СРСР, а на щиті монумента «Батьківщина-мати» з'явиться тризуб. Саме цей символ сьогодні втілює не тільки почуття національної гідності, а й підкреслює історичний спадок та велич українців. Так Україна продовжує долати негативні наслідки комунізації та русифікації.

  Подія має велике національне та символічне значення в історичному контексті. Переосмислити монумент намагалися від отримання Україною незалежності. Однак лише зараз цей процес завершується. Вже з липня розпочинається процес монтажу художньої композиції «Тризуб» на щиті «Батьківщина-мати». Далі – виготовлення композиції, проведення підготовчих робіт, виготовлення та встановлення конструкції для монтажних робіт, безпосередній демонтаж герба СРСР та монтаж тризуба. 

  «На процес подолання наслідків радянізації, русифікації та комунізації, окрім законодавчого, є серйозний суспільний запит. Заміну герба СРСР на тризуб рік тому підтримали 85% респондентів, які взяли участь в опитуванні в «Дії». І це опитування стало найбільш масовим. 

  Ми вже понад рік працюємо над цим кейсом і нарешті можемо повідомити про всі деталі історичного проекту «Тризуб Батьківщини». Це дуже складний процес, тому ідеї та наміри зробити це досі залишалися нереалізованими. Гроші на відновлення історичної справедливості нині зібрано виключно від великого бізнесу, який хоче бути причетним до великого в усіх сенсах проекту. 

  Отже, ми працюємо з унікальною скульптурою-представницею старшого покоління, яка приймає всім своїм сталевим серцем нову реальність й робить свій внесок у боротьбі за нашу свободу й незалежність», – сказав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

  Більше читайте на сайті МКІП.