• In English
 • Іспанія зацікавлена у підтримці українського приватного сектору та участі у відбудові України, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 21 липня 2023 року о 10:40

  Розблокування експорту української аграрної продукції, співпраця в частині кібербезпеки, фінансова підтримка України та гуманітарне розмінування – такі теми обговорили Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко на онлайн-зустрічі з Першим заступником Прем’єр-міністра – Міністром економіки та цифрової трансформації Королівства Іспанія Надією Кальвіньо 20 липня.

  «Мінекономіки сфокусоване на підтримці та розвитку приватного сектору. Адже бізнес є рушієм економіки України та запорукою відбудови країни. Наразі ми зосереджені на будівництві, енергетиці, ІТ, сільському господарстві, зокрема, переробна галузь має величезний потенціал та створює додану вартість, також у планах створення потужного військово-промислового комплексу, щоб гарантувати безпеку країни та Європи. Ми запрошуємо іспанський бізнес до співпраці та долучення до відновлення України», - зазначила Юлія Свириденко.

  Перший заступник Прем’єр-міністра Іспанії Надія Кальвіньо відзначила, що Іспанія зацікавлена у підтримці приватного сектору України, зокрема, йдеться про виділення фінансової підтримки українського МСП 70 млн євро через Європейський інвестиційний банк. Кошти передбачаються на проекти з відбудови. Також Іспанія запроваджує новий гарантійний фонд на 70 млн євро для іспанських компаній, які експортуватимуть в Україну.

  Сторони також обговорили питання торгівлі України з ЄС, зокрема щодо недопущення торговельних обмежень для української с/г продукції. Йдеться про рішення Європейської комісії щодо продовження обмежень на імпорт певної української с/г продукції до середини вересня 2023 року. Блокування українського зерна створює загрозу глобальної продовольчої безпеки. Також варто враховувати агресію росії проти України, спроби знищити український агросектор, щоб послабити обороноздатність країни.

  «Ми сподіваємося, що Уряд Іспанії не підтримає продовження Європейською комісією обмеження на імпорт української с/г продукції. Також важливо знайти спільне рішення для розблокування експорту українського зерна морем, адже блокування експорту – це блокування української економіки. Це одна з найважливіших тем для України», - підкреслила Юлія Свириденко.

  Також Юлія Свириденко наголосила на важливості гуманітарного розмінування. За її словами, Україна не може вирішити цю проблему самостійно, тому що власні ресурси дуже обмежені: Україна 20 машин для розмінування та 3 тисячі саперів, в той час як площа потенційно забруднених територій складає 174 тис. кв. км. Це дуже важливий напрям роботи, обстеження і розмінування земель потрібно робити швидко, адже мова йде про безпеку людей та повернення українців у свої домівки. В свою чергу, іспанська сторона пообіцяла вивчити свій ринок важких машин з розмінування та навчити 240 українських саперів.