• In English
 • Існує пряма кореляція між увагою до креативної індустрії і ВВП на душу населення, - Олександр Романішин на Форумі «Креативна Україна»

  Олександр Романішин, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, став одним із спікерів IV Міжнародного форуму «Креативна Україна», метою якого було обговорення оптимальних шляхів підтримки розвитку креативної економіки держави.

  В рамках модуля “Велика реставрація та можливості для інвестицій в регіонах” Олександр Романішин зазначив, що високий рівень розвитку креативних індустрій має прямий зв'язок з економічним розвитком країн. Україна ж має великий потенціал в цьому напрямку. Цьогоріч Україна в категорії lower middle-income group вперше потрапила у трійку лідерів рейтингу «Глобальний інноваційний індекс 2020», який кожен рік розраховує Всесвітня організація інтелектуальної власності і в якому є елемент креативної індустрії. Крім того, розвиток креативних індустрій визначено як один із пріоритетних напрямків Національній економічній стратегії 2030.

  “Креативні індустрії - потужний механізм для реалізації інтегрованих кластерів в економіці. Одним з успішних прикладів є колаборація креативних індустрій, аграрної та продовольчої галузей та туризму”, - зазначив заступник Міністра.

  Мінекономіки вже здійснює вклад у просування автентичної України у світі, ініціюючи запровадження нових географічних зазначень. Нещодавно зареєстровано гуцульську овечу та коров’ячу бринзу та мелітопольську черешню. На черзі - херсонські кавуни та карпатський мед – усього понад 10 географічних зазначень у наступному році.

  “Географічні зазначення – одна з передумов для розвитку туризму та залучення інвестицій у формування туристичної привабливості та унікальності регіонів. Водночас це ресурс для розвитку суміжних сфер: народних промислів для виробництва сувенірної продукції, гастрономічного туризму, облаштування інфраструктури включно з реставрацією історичних об’єктів на прилеглих територіях. Нематеріальний елемент, який може стати гуртуючим фактором для фундаментальних змін на місцях та сприяти суттєвим матеріальним надходженням», - додатково коментує свій виступ на Форумі Олександр Романішин.

  За його словами, Україна має шалений потенціал і держава надає всі інструменти підтримки. Згадувались різні форми і проекти для співпраці: це і індустріальні парки, і програма кредитування 5-7-9, Український Фонд Стартапів та угоди на основі державно-приватного партнерство.

  “Зокрема, Закон України “Про державне приватне партнерство” визнано одним з найкращих в Європі. Наразі укладено понад 190 угод як на національному, так і на місцевому рівнях. Це той інструмент, який поєднує і пріоритети держави, і приватні інвестиції і, власне, потреби регіону”, - зазначив Олександр Романішин.


  Довідково

  Форум “Креативна Україна” проходить вчетверте за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України. Цьогорічна особливість - поєднання офлан та онлайн форматів спілкування зі спікерами, за рахунок чого вдалося організувати міжнародний діалог попри епідеміологічну ситуацію.