• In English
 • Ірина Мудра: Стягуючи активи підсанкційних осіб, — знекровлюємо економіку агресора
  Міністерство юстиції України, опубліковано 31 серпня 2023 року о 18:18

  У травні минулого року внесено зміни до законодавства України, які дають можливість стягувати в дохід держави активи тих осіб, до яких застосовано санкції, і чиї активи заблоковано. Збирати доказову базу по таких особах та звертатися з позовом до Вищого антикорупційного суду Мін'юст може щодо осіб, до яких РНБО вже застосувало санкцію блокування активів після 24 травня 2022 року.

  Як розповіла заступник Міністра юстиції України Ірина Мудра в телемарафоні «Єдині новини», підсанкційних осіб, щодо яких фахівці Мін'юсту зараз збирають доказову базу, можна поділити на умовні групи:

  • великі бізнесмени/олігархи/політично значущі фігури, які відкрито підтримують режим країни-агресора та фінансують його;
  • колаборанти/зрадники, які прийняли окупаційний режим на своїй території;
  • прихильники «руського мира», які під впливом російської пропаганди підтримують політику держави-агресорки.

  «Докази, які ми повинні зібрати для суду, – це встановити активи, які належать особі, довести їх пов’язаність із такою особою та вчинення особою дій, перелік яких визначено в Законі «Про санкції» як підстави застосування санкцій. Це такі блоки дій, як завдання істотної шкоди національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України, суттєве сприяння вчиненню таких дій або ухваленню рішень», — повідомила Ірина Мудра.

  Більше читайте на сайті Міністерства юстиції.