• In English
 • Ірина Верещук: В Україні з’явиться Уповноважений з питань зниклих безвісти – тісно співпрацюватиме з НІБ

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у своєму інтерв’ю одному з вітчизняних ЗМІ розповіла, що пошук зниклих безвісти — тема для України гостра й не нова. Вона нагадала, що війна у нас як така триває вже вісім років. Відтак – робота по пошуку зниклих ведеться ще від початку російського вторгнення на Донбас.

  Втім, певний час вона велась неактивно: за цей напрямок відповідала комісія, яка не працювала через неузгодженість законодавчих актів.

  «Виправити ситуацію було доручено Мінреінтеграції та мені, як Віце-прем’єр-міністру, - пояснила Ірина Верещук. - Відповідний законопроект надійшов до Кабінету Міністрів 24 лютого. Саме він унормовував впровадження посади Уповноваженого з питань зниклих безвісти. На жаль, тоді завершити цю роботу ми не встигли, бо розпочалася війна. Зараз повертаємося до реалізації попередніх напрацювань».

  Віце-прем’єр-міністр уточнила, що робота Уповноваженого з питань зниклих безвісти триватиме у тісній взаємодії зі щойно створеним Національним інформаційним бюро, завданням якого є складання реєстрів та централізація інформації про зниклих безвісти осіб, а також військовополонених, хворих та загиблих з обох сторін.

  За словами Ірини Верещук, такі бази даних необхідні для того, щоб ними можна було оперувати, залучаючи Червоний Хрест, ООН та інші організації, які беруть участь у пошуку зниклих безвісти.

  «Ми маємо швидко інституціоналізувати цю вертикаль, адже розуміємо, що цим обов’язково хтось має займатися», – резюмувала Ірина Верещук.