• In English
 • Ірина Микичак: Ми отримуємо тривожні сигнали та оперативно працюємо задля вирішення проблем
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 13 травня 2020 року о 18:49

  Заступник Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак відвідала Тернопіль та Хмельницький у рамках робочої поїздки. 

  Зокрема, в Тернополі Ірина Микичак перевірила роботу регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру, обласної університетської лікарні, міської дитячої комунальної лікарні та медичного університету ім. І.Я.Горбачевського.

  «Питання роботи фтизіатричної мережі є актуальним для всіх регіонів. Тому Міністр дав доручення провести її широкоформатний аналіз. Для реалізації цього завдання створюються експертні групи, які в кожному конкретному випадку визначають причини недофінансування таких медзакладів. Ми намагаємося виправити ситуацію так, щоб усі фтизіатричні заклади були профінансовані не нижче рівня бюджету 2019 року», — зазначила Ірина Микичак.

  У Хмельницькому вона відвідала обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також госпіталь ветеранів війни. Заступник Міністра підкреслила, що позиція МОЗ — не допустити масового звільнення медпрацівників та закриття лікарень.

  «МОЗ вважає одним із своїх пріоритетів спілкування безпосередньо з медиками в областях та виявлення проблем, з якими вони стикаються в ході реформування», — додала Ірина Микичак.

  Нагадаємо, раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що необхідно якнайшвидше вирішити проблему з фінансуванням, яка є в багатьох медзакладах. Адже з 1747 медичних закладів 984 мають дефіцит фінансування порівняно з минулим роком, у деяких із них дефіцит сягає 85%. Недофінансування — одна з найгостріших проблем, які нині вирішує МОЗ.