• In English
 • Ірина Фріз: В Україні зроблено перший практичний крок для створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 31 січня 2019 року о 10:28

  Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз назвала реєстрацію законопроекту про Єдиний державний реєстр ветеранів першим кроком на шляху його створення. 28 січня народні депутати зареєстрували відповідні зміни до законодавства.

  Документ був розроблений Міністерством ветеранів за активної допомоги спеціалістів профільного парламентського комітету.

  «На даний час жодне міністерство, жодне відомство не має повної картини того, що відбувається. Ніхто не знає точної цифри по кількості ветеранів. Інформація дуже розрізнена – в результаті не можна сформувати чітко прораховану нову ветеранську політику. Водночас основним завданням Мінветеранів є запуск нової системи і надання якісних державних сервісів, які б відповідали духу часу, всім без винятку ветеранам.

  Створення Реєстру допоможе зрозуміти не тільки чітку картину по групах пільговиків та відсікти від «годівниці» псевдоветеранів з купленими документами. Аналіз даних нової інформаційно-телекомунікаційної системи створить можливість надати державні послуги нового рівня.

  Ми хочемо повністю переглянути пільги, повикидати історичний мотлох, який не діє, і додати нові соціальні державні гарантії. Закон не має містити неробочі норми чи пільги, які застаріли ще 10 років назад. Він має в першу чергу бути орієнтованим на ветеранів, а не існувати «для галочки», – зазначила Ірина Фріз на одному з Інтернет-ресурсів.

  За словами Міністра, сьогодні законодавство абсолютно не орієнтовано на членів сімей ветеранів. На її думку, необхідно міняти такий підхід і надавати соціальні сервіси, в першу чергу з реабілітації, для всієї родини ветерана. Це нормальна практика, яку підтримують профільні спеціалісти. Але без розуміння кількості осіб, їх віку, статусу – це неможливо зробити якісно. Саме для усунення цієї проблеми і створюється Реєстр.

  «Надання державою гарантій та пільг не має виглядати митарствами по колах пекла в пошуках безкінечних довідок. Ми пропонуємо створити електронну систему, в якій кожний ветеран зможе самостійно через спеціальний власний кабінет взаємодіяти з державою.

  Сподіваюсь, що Парламент зможе розглянути законопроект в найкоротші строки. Ми маємо повну підтримку профільного комітету і сподіваємося, що рішення в сесійній залі буде позитивним», – наголосила Ірина Фріз.